Egy hónap körülire csökkent a várakozási idő az elméleti és gyakorlati sofőrvizsga között
Egy évtized óta nem látott módon, egy hónap körülire csökkent a várakozási idő a gép...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Erdővidéki olvasónk telefonált be a szerkesztőségbe azt állítván, hogy az APIA igazgatója félrevezette lapunkat, mert valójában közel sem állnak olyan jól a kifizetések, mint amint korábban nyilatkozta.
A panaszos szerint szó sincs arról, hogy Kovászna megyében a gazdák 70–80 százaléka megkapta volna a területalapú támogatást, ahogyan azt György Ervin, a Mezőgazdasági Intervenciós és Kifizetési Ügynökség (APIA) igazgatója állítja, mert Erdővidéken „egy árva lejt sem kapott senki”. Minthogy valóban azt írtuk, amit az olvasó állított, kénytelenek voltunk ismét az információ hivatkozott forrásához, György Ervinhez fordulni.
– A Székely Hírmondó olvasójának igaza van, Erdővidéken tényleg nem fizettünk, ez a „hiányzó” 25–30 százalék. A törvény szerint ugyanis azoknak a gazdáknak, akik ellenőrzés alatt állnak, tilos kifizetéseket folyósítani, Erdővidék pedig úgynevezett távérzékelős (teledetekciós) ellenőrzés alatt áll. Ez azt jelenti, hogy egy különleges kamerával felszerelt katonai repülőgép berepülte a területet, és rendkívül pontos fotó- és videofelvételeket készített. Fizetni csak azután lehet, hogy a képeken megjelenő összes terület tulajdonosát egyenként leellenőriztük. Azt is mondhatnám, hogy a barótiaknak pechjük van, mert az ellenőrzés valójában Hargita megyét célozta, ám Erdővidék „belóg” kicsit a szomszédos megyébe, és a felvételeken az ő területeik is megjelennek – magyarázta az igazgató.
Az ellenőrzés befejeztével mindenki megkapja az őt megillető összeget. Az igazgató hozzátette: ebből levonnak, ha a papíron bejelentett és a terepen felmért terület között különbséget találnak. Ha a „különbözet” meghaladja a 20%-ot, a gazda a teljes támogatási összeget elveszíti. <<