Megjelent a Székely Kalendárium, feltárul csodaország kapuja!
A Székely Kalendárium 2025. évre szóló kiadása már kapható lapárusuknál és az ismert...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Az expo a második bécsi döntés révén Észak-Erdély anyaországhoz való visszacsatolásának és az azt követő 1940. szeptember 13-i kézdivásárhelyi bevonulás 80. évfordulójának állít emléket. A céhes város főterén szeptember végéig megtekinthető pannókon pedig a magyar hadseregnek a céhes városba való bevonulásának a pillanatai vannak megragadva.
Az esemény levezetését Nagy Zoltán történész, a kiállítás kurátora végezte, Tamás Sándor, Kovászna Megye Tanácsának elnöke a magyarság számára felemelő, nyolcvan évvel ezelőtti történéseket elevenítette fel, Bokor Tibor polgármester pedig annak mába nyúló üzenetét taglalta.
A kiállítást tető alá hozó Magyar Kulturális Intézet sepsiszentgyörgyi vezetője, Szebeni Zsuzsa úgy vélekedett: a kiállítás jellege érzékelhetően más, mint a nemzeti kánon szerint szerkesztett történelemnek. „Másmilyen itt az események státusza, ugyanakkor a legendák sem pontosan ott hatnak és keletkeznek, mint a tanult történelemben” – magyarázta az intézmény vezetője.
A kiállításmegnyitó végén meg lehetett vásárolni József Álmos Bevonulás Háromszékre című kiadványát, amit a szerző dedikált is.