Egy hónap körülire csökkent a várakozási idő az elméleti és gyakorlati sofőrvizsga között
Egy évtized óta nem látott módon, egy hónap körülire csökkent a várakozási idő a gép...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Az oltóközpontokban tapasztalható diszkriminatív egynyelvűségre a Székely Hírmondó hívta fel a prefektúra és a Mikó Imre Jogvédő Szolgálat figyelmét. Míg a prefektúra válaszra sem méltatott, a szolgálat petíciót nyújtott be az egészségügyi minisztériumhoz, amelyben rámutatott, hogy éppen azt a korosztályt oltják, amelyben a legtöbben lehetnek azok, akik – önhibájukon kívül – nem, vagy csak gyengén beszélik a román nyelvet, és hogy az érvényben lévő jogszabályok értelmében „Az információkat tisztelettel és világosan kell a páciens tudomására hozni. Amennyiben a páciens nem ismeri a román nyelvet, az információkat anyanyelvén, vagy egy olyan nyelven kell közölni vele, amelyet ismer”.
A minisztérium közegészségügyi osztályának nevében, a dr. Amalia Şerban vezérigazgató-helyettes által aláírt levélben közlik a szolgálattal, hogy február 22-én körlevélben utasították a megyei közegészségügyi igazgatóságokat, hogy az oltóközpontok szűrővizsgálatait segítő kérdőívet a helyi kisebbség anyanyelvén is tegyék elérhetővé.
– Ez a példa is bizonyítja, határozottan és következetesen fel kell lépni a nyelvi jogokért, azért, hogy ezek ne csak papíron létezzenek, hanem minél szélesebb körben lehessen alkalmazni ezeket a gyakorlatban. A jó példa ragadós alapon remélem más központi intézmények is ilyen nyitottan közelítik meg a nyelvi jogok kérdését az elkövetkezőkben – mondta el megkeresésünkre Benkő Erika. Az oltáskampány második szakaszában a 65 év fölötti és a kulcsfontosságú ágazatokban dolgozókat oltják.
Nagyon nagy elore haladas,az a baj hogy ilyen emberek vezettek es ilyen posztba vannak most is.