Történt némi változás a szavazóhelyiségek kiosztásában Kovászna megyében
Kovászna megyében kevés változás történt a nyári választásokhoz képest, vasárnap Sep...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Az alkotmánybíróság döntését életbe léptető jogszabályról Puskás Bálint volt alkotmánybírót kérdeztük részint arról, hogy ez megvalósítható-e a gyakorlatban, másrészt arról, hogy nem „sportszerűtlen-e” a taláros testület részéről, hogy miközben utasítja a bíróságokat, hogy két hónapon belül meglegyen az ítélet az indoklással együtt, addig a maga részéről féléveket „nyúzza”az ítéleteket.
– Jogos kérdés. A válasz: nem. Véleményem szerint, amíg egy bíró egy héten ötven, hatvan, száz ügyet tárgyal le, addig fizikailag lehetetlen ezeknek a határidőknek a betartása. Ugyanakkor azonban teljesen elfogadhatatlan a mostani helyzet is: ha délben tizenkettőkor kimondták az ítélet, egykor jön a rendőrség, és visz. Nem létezik, hogy te mondjuk fél éve ülsz a börtönben, és valójában nem tudod, hogy miért zártak be. Sőt, állítólag olyanra is volt példa, hogy az illető már kiszabadult, és még mindig nem közölték vele, hogy milyen indoklással zárták be – magyarázza a volt alkotmánybíró.
Puskás Bálint szerint valóban „nem elegáns”, hogy az alkotmánybíróság a maga számára nem mindig tartja kötelezőnek, hogy hasonló határidővel dolgozzon, ám szerinte – jogi szempontból – „hatalmas különbség” van.
– Az alkotmánybíróság döntése csak akkor lép életbe, amikor az indoklással együtt megjelenik a Hivatalos Közlönyben. Tehát ha esetleg el is húzódik az ügy, annak senkire és semmire nézvést nincs negatív következménye – szögezte le a volt alkotmánybíró.