Kézdivásárhelyen egy idegen busz ütötte ki a biztosítékot
Kézdivásárhelyen rendbontás nélkül zajlik a szavazás. A főtéren ugyan feltűnt egy Prahova megyei kirándulóbusz, ami sokakban gyanakvást keltett, de mint megtudtuk, alaptalanul.
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Mint az idei megemlékezésen is elhangzott, ez az 58 ember az 1956 utáni romániai perekben összesen 383 év börtönbüntetést kapott, ami átlagban legalább 6 és fél évet jelent mindenki számára. Ez volt az erdővidékiek áldozata 1956 oltárán.
Mi úgy tudjuk, hogy az elítéltek közül, ami legalábbis a barótiakat illeti, már csak ketten vannak életben, egyikük Oláh János bácsi, aki idén is fejet hajtott a kopjafa és az emlékmű előtt. János bácsit „államellenes”szervezkedés miatt 10 év börtönre ítélte az akkori hatalom, melyből ő csaknem hat évet le is ült 1958 és 1964 között.
– Tulajdonképpen az volt a nagy fegyvertény számunkra, hogy a fogságban eltöltött évek alatt is emberek tudtunk maradni – mondta János bácsi öt évvel ezelőtt, amikor még három sorstársával együtt, Józsa Árpád Csabával, Aczél Ferenccel és Bede Istvánnal emlékeztek azokra az időkre az Erdővidék Múzeumában megtartott találkozón.
Dicsőség a hősöknek! – hangzott el idén is a baróti, Petőfi utcai emlékműnél, mely szavakat mi, szabadságban élő emlékezők soha ne feledjünk, és azt sem, hogy a szabadságért, melyért ők oly nagy áldozatot hoztak, ma is, nap mint nap küzdenünk kell.