Hétpróbás mesebarangolók
Meseíró Elek apónk tiszteletére, valamint a Magyar Népmese Napjának megünneplésére a...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
– Ez nem csak szigorúan a gyermekek méréséről, értékeléséről szól, hanem ez egy sokkal tágabb fogalomkör. Ahhoz, hogy eljussunk a gyerekek méréséig, sokkal messzebbről kell elindulnunk, éspedig a pedagógusképzéstől, hogy hogyan lehet bekerülni a pedagógusképzésbe, a már pedagógus pályán lévőknek milyen az előmeneteli rendszere, milyen követelményekkel kell szembesüljenek, hiszen őket is mérik – magyarázta az egyetemi oktató.
Kitért a jogszabályi háttérre, összehasonlítási pontokat keresett a magyarországi és romániai oktatási modellek között.
– Vannak hasonlóságok és különbségek, és nem mondanám azt, hogy az egyik jobb vagy rosszabb. Nem lemaradásként értékelném, vagy fejlettségbeli különbségként, inkább megközelítésbeli különbségként. Más nézőpontokat érzékeltem a két gyakorlat között, ami érdekes tapasztalat volt számomra is – emelte ki.
Az óvodai oktatás terén sok a hasonlóság, a bölcsődei nevelés területén van némi különbség.
– Magyarországon a csecsemő- és kisgyermeknevelők is BA szintű diplomát szerezhetnek 3 éves képzés keretében az egyetemen, itt azonban még nincs ezen a szinten a képzés, és a képesítésből adódó hiányosságokból lehetnek még olyan bizonytalanságok, amik a szakmaiságban megjelennek. De most próbáltam olyan modelleket, kidolgozott standard követelményrendszert bemutatni, amit használhatnak segítségként a munkájuk során – tette hozzá.
Az óvodai nevelésben az alapkoncepció nagyon hasonló, de didaktikusabb, tanulásközpontúbb a romániai megközelítés.
– Azonban, amit itt használnak a különböző területeken, pl. a ki vagyok én, vagy a világ megismeréséhez tartozó gondolatcsoportok, amik köré felépítik az óvodás nevelést, az egy nemzetközi gyakorlatnak a továbbgondolása. Azt mondanám, hogy ez még előrébb mutató, mint a magyarországi – fejtette ki.