A székely mártír húgának emlékiratai
A székely hősök emléktáblájába aranybetűkkel kellene bevésni a teleki Horváth Károly...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A hadtörténeti jelentőséggel bíró eredeti kéziratot három generáción át őrizték gondosan az örökösök. Általa az olvasó rálátást nyerhet a második világháború egyes frontszakaszain 1944 szeptembere és 1945 augusztusa között zajló eseményekre.
Benedek Huszár Tibor, a 9. hadtest parancsnoksága alá rendelt 9. utász század egykori hadapródőrmestere napról napra kalauzolja végig az olvasót a különböző helyszíneken, országrészeken, országokon, ahol éppen dúltak a harcok. Fotókkal és kézzel rajzolt térképekkel is dokumentálta az akkori eseményeit, valamint pontos adatokat vezetett arról, hogy kik tartoztak az ő századába, kiknek az irányítása alatt.
Emellett arról is készített feljegyzést, hogy munkatáborba kerülésük során kikkel volt együtt szabadulásukig. A szovjetek lágeréből már eleve betegen tért haza, amire a kommunista halatom zaklatása még rátett egy lapáttal, így viszonylag korán elhunyt, még mielőtt az unokája, a naplót jogutódként sajtó alá rendező, marosvásárhelyi Benedek Huszár Botond őt megismerhette volna.
Az emlékiratot Berekméri Árpád Róbert előtanulmánya és Király István utószava tudományos kiegészítésekként támasztják alá. A bemutatón a szerző unokájával Király István, a helyszínen is megvásárolható kötetet megjelentető marosvásárhelyi Mentor Könyvek Kiadó vezetője beszélget.
A könyvet december 16-án, szombaton 19 órától a baróti művelődési ház Bodosi Dániel-termében az erdővidéki olvasókkal is megismertetik. Itt a fentebb említettek mellett a sepsiszentgyörgyi Benedek Farkas Péter, a szerző fia is jelen lesz, a házigazda szerepét Demeter Zoltán művelődésszervező tölti be. Másnap, december 17-én Kisbaconban tartanak könyvbemutatót.
Fotó: Bod Péter Megyei Könyvtár