A székely mártír húgának emlékiratai
A székely hősök emléktáblájába aranybetűkkel kellene bevésni a teleki Horváth Károly...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Az Erdővidéki Közművelődési Napok keretében Bánffy Miklós pályaképe címmel nyílt kiállítás Baróton, Erdővidék Múzeumának Kászoni Gáspár-termében. A tárlatot Szebeni Zsuzsa, a Balassi Intézet sepsiszentgyörgyi kirendeltségének igazgatója nyitotta meg.
– Ez a harmincnegyedik állomása a Bánffy-kiállításnak, amelyet az eddigiek során mindig igyekeztünk más és más szempontok szerint összeállítani, a mostani tulajdonképpen a 20. századi magyar irodalom, politika és színháztörténet kimagasló alakjának, gróf Bánffy Miklósnak a művészi pályaképét foglalja össze, de törekedtünk arra is, hogy életének minden más szerepét is érzékeltessük általa – mondta a színháztörténész.
Turnai Tímea gyűjteményvezető, az Országos Színháztörténeti Múzeum és Intézet munkatársa Bánffynak a kiállítás részét képező két jelmezrekonstrukciójáról beszélt, de szó esett a bonchidai Bánffy-kastélynak a második világháború végén történt pusztulásáról, valamint az egyik legbefolyásosabb és leggazdagabb erdélyi családból származó grófnak a kor politikai, kulturális életében véghezvitt más jelentős tevékenységeiről is.