Segítő Angyalok: példaképek a hétköznapi embernek, hősök a rászorulónak
Van egy tízezer fős közösség Székelyföldön, amelynek tagjai mindig készen állnak seg...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Háromszéken is áldozatot szedett a nyugat-nílusi láz. A Dr. Fogolyán Kristóf Megyei Sürgősségi Kórházban elhunyt az a kézdivásárhelyi személy, akit a vírus fertőzésének gyanújával szállítottak múlt héten Sepsiszentgyörgyre.
A halálesetet megerősítette a kórház vezetősége is.
– Valóban elhunyt az a kézdivásárhelyi beteg, akit nyugat-nílusi lázzal hoztak Sepsiszentgyörgyre. A vírusfertőzést a bukaresti laboratórium is megerősítette – mondta el megkeresésünkre dr. Antal Álmos, a kórház orvos-igazgatója.
Dr. Antal hozzátette: az ember esetében védőoltás nincs, gyógyszer ellene nincs. A vírusfertőzés influenzaszerű tünetekkel jár (magas láz, erős fejfájás, izomgyengeség, hidegrázás, fáradtságérzet, fényérzékenység), főleg legyengült immunitású személyeken vesz erőt, az esetek kevesebb mint 1%-ában okozhat kóros agytörzsi elváltozásokat.
A betegség emberről emberre nem terjed. Megelőzésképpen a szúnyogcsípések ellen kell elsősorban védekezni – ajánlják az orvosok, akik javasolják továbbá a lakosságnak, hogy szereljenek szúnyoghálót az ablakokra, használjanak rovarirtó szereket a lakásban és a ház körül, távolítsák el a lakás környékéről a hulladékot, szárítsák ki a pincéket, és kerüljék a vizes, mocsaras helyeket.