A dálnoki tűzkárosultakért koncertezik Pittyes2es és Gyufa
A fesszegi fülharmónia címmel tart jótékonysági, akusztikus koncertet holnap 18 órát...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Szombaton ünnepélyes keretek között nevezték meg a Székelyföldi Napok alkalmából megejtett Kaptár – Dokumentumfilm Szemle díjnyertes alkotásait, melyet 30 beérkezett pályamunkából válogatott ki a Buglya Sándor és Péterffy András Balázs Béla-díjas rendezőkből álló zsűri.
A gálaesten elsőként Szebeni Zsuzsa művészettörténész szólt a Balassi Intézet általa vezetett sepsiszentgyörgyi fiókja, Magyarország Csíkszeredai Főkonzulátusa, valamint a maga nevében a Művész moziban egybegyűltekhez. Ez utóbbi minőségében kifejtett véleménye szerint, a minden tekintetben színvonalas székelyföldi dokumentumfilmek a román mellett angol, német, esetleg francia feliratozással is legyenek ellátva. Ez ugyanis alapfeltétele a külföldi megmérettetésnek, és ezáltal egyedi értékeink megismertetésének a nagyvilággal.
Ezt követően az MMA Film és Fotóművészeti Tagozatának vezetői tisztségét betöltő Buglya Sándor és Péterffy András, a Dunatáj Alapítvány elnöke tartott rögtönzött előadást a dokumentumfilm-készítés szakmai titkairól, és e téren szerzett több évtizedes tapasztalatairól.
Mindezek után kiderült, hogy a szemle harmadik díját a sepsiszentgyörgyi Bán Józsefnek, Az év lagzija, a másodikat pedig a székelyudvarhelyi Csibi László, Édes Erdély itt voltunk című alkotása nyerte el. Az első díjat a csíkszeredai Püsök Botond, Angéla című filmjének ítélték oda. A gyergyószentmiklósi Zsigmond Attila, Ének a fák tetejéből című alkotását, Magyarország Csíkszeredai Főkonzulátusa különdíjban részesítette. Végezetül ismét levetítették a nyertes filmet. <<