Történt némi változás a szavazóhelyiségek kiosztásában Kovászna megyében
Kovászna megyében kevés változás történt a nyári választásokhoz képest, vasárnap Sep...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A megbeszélést követően tartott sajtóértekezleten Vasile Neagovici Kovászna megyei elnök úgy fogalmazott, „nagyon nagyszámú” gondot azonosítottak, amelyeknek legalább egy részét január végén remélik megoldani, amikor a miniszterelnökkel van megbeszélt találkozójuk. A legtöbb gondot a román kormány által 2018. december 29-én közzétett, a fél fiskálisrendszert „fejére állító” 114-es sürgősségi kormányrendelet okozza, amely – állítja a szakszervezet – tulajdonképpen megakadályozza az amúgy is csak költői túlzással egységesnek nevezett bértörvény alkalmazását, és a tagság mintegy negyven százaléka a tavalyi pénzével marad.
– Az ügy elsősorban a megyei alárendeltségbe tartozó nagy kórházakat érinti, ahol egyszerűen nincs, amiből pótlékokat adjanak. Nem az intézményt fenntartó megyei tanácsokkal van gondunk, ezek valóban megpróbáltak felújításokra, felszerelésekre pályázni, és a legtöbb helyen sikerült is, de nem adhatnak bért, mert az nem az ők feladatuk. Erről az Egészségbiztosító Pénztárnak kellene gondoskodnia, de nem teszi. Az a legnagyobb gond, hogy tulajdonképpen azért vitatkozunk, hogy tartsák be az általuk hozott törvényeket – magyarázta Neagovici.
Egy másik súlyos elégedetlenség a vakációs értékjegyek körül alakult ki, mert a törvény ugyan mindenkire vonatkozik, de a személyzet fele kapott, a másik fele nem kapott vouchereket, és várhatóan ugyanez lesz a helyzet az ételpótlékkal is. Az iskolaorvos-hálózat mintha nem is létezne, se voucher, se ételpótlék, a szociális hálózatban dolgozók katasztrofális helyzetben vannak, megoldatlan a labororvosok, biológusok, vegyészek helyzete, s akkor a létszámhiány miatt kimerült asszisztensekről, akik idejük hetven százalékában papírt gyártanak, még nem is beszéltünk – sorolta egy szuszra Neagovici.
Leonard Bărăscu, a Sanitas országos elnöke szerint a 114-es kormányhatározat „visszadobja a rendszert”, hiszen gyakorlatilag a 2018. december 31-ei szinten „fagy be minden”.
– Ez így nem maradhat, mert akik arra számítottak, hogy idéntől valamennyire rendeződik a sorsuk, nem kapnak semmit, azok egy része pedig, akik tavaly béremelésben részesültek, veszteni fognak a pénzükből – mondta Bărăscu, aki szerint a problémák egy részére megoldást jelenthetne egy új kollektív munkaszerződés, mert a régi két éve lejárt.
Iulian Pope alelnök emlékeztetett, a kormány senkivel sem egyeztetett az ominózus kormányrendelet előtt, jóllehet a maguk részéről akkor is jelezték, ünnep ide, ünnep oda, készek tárgyalóasztalhoz ülni. A szakszervezet azt mondja: ha nem vezetnek eredményre a tárgyalások, akkor tavaly elmaradt juttatásaik ügyében beperelik a minisztériumot, a jövő tekintetében pedig a sztrájktól sem riadnak vissza.