Tamás Sándor: Rajtunk, magyarokon múlik, hogy a nacionalista Tîrnoveanu mandátumhoz jut-e Háromszéken (X)
Elkezdődött a 2024-es szuperválasztási év második félidője. Háromszék felkészült jel...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A pályázat általános célkitűzése a miklósvári Kálnoky-kastélyban működő Erdélyi Élet Múzeuma látogatási élményének fejlesztése volt fejhallgatós (vezeték nélküli) tárlatvezetői rendszer beüzemelése révén. Kivitelezése során 10 darab fejhallgatós készüléket sikerült megvásárolni, amely lehetővé teszi, hogy a látogatók többnyelvű – magyar, angol, román tárlatvezetésen vegyenek úgy részt, hogy a saját látogatási ritmusukban ismerkedhetnek meg az Erdélyi Élet Múzeumával.
„A Bethlen Gábor Alap által nyújtott támogatás értéke 500 ezer forint, a pályázat kivitelezési időtartama hét hónap volt. Az Erdélyi Élet Múzeuma 2017 májusától működik a felújított miklósvári Kálnoky-kastélyban, azt az elmúlt 20 hónapban több mint 7000 látogató kereste fel” – áll az alapítvány közleményében.
Mint ismeretes, a miklósvári Kálnoky-kastélyt, két évig tartó felújítási munkálatok után, 2017 tavaszán nyitották meg a nagyközönség előtt, a benne berendezett múzeum mellett a látványos kastélyudvar is számos érdeklődőt csalogat, Erdővidék turisztikai palettáját bővítve. A kapun belépve évszázados fák által övezett sétányon jutunk a kastélyhoz, ám még mielőtt abba belépnénk, megragadja a figyelmünket az épület mellett található halastó, közepén egy filagóriával, melyeket úgyszintén korabeli feljegyzések alapján építettek újjá, emelve általuk is a kastélyudvar látványosságát. A tavat muszáj körbesétálni, hangulata a letűnt századokat idézi!
A kastély legimpozánsabb belső terme a Nagypalota, mely valamikor ebédlőként és díszteremként szolgált, ma korhűen berendezve várja a vendégeket, akárcsak az Asszony házának nevezett terem is. Az Erdélyi Élet Múzeumát látogatóknak részletes magyarázattal szolgál a tárlatvezető, akitől a régi főúri élet használati tárgyairól is sok érdekességet meg lehet tudni. Érdemes tehát felkeresni a miklósvári Kálnoky-kastélyt és a benne található múzeumot, mert olyan szellemi értékekkel gazdagodunk, melyekkel máshol aligha találkoznánk.
Erdővidékért tett munkássága elismeréseképpen Kálnoky Tibor grófot, a Kálnoky Alapítvány létrehozóját már 2017 őszén az Erdővidék Kultúrájáért-díjjal tüntette ki a baróti Gaál Mózes Közművelődési Egyesület, a látogatók érdekében tett újabb fejlesztés pedig bizonyítja, hogy az alapítvány Erdővidékért, értékeinkért dolgozik azóta is.