A kovásznai unitáriusok évszázados álma valósulhat meg
A Kovásznai Unitárius Leányegyházközség számára gyűjtenek azon a péntek délutáni kon...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Erdővidék szívében a helyzet változatlan, legalábbis ami a költségvetés tavalyhoz viszonyított szintjét illeti. Ez derült ki tegnap délután a baróti tanácsülésen, melyen a városatyák megszavazták a település 2017-es évi költségvetését, amely nagyjából a 2016-os évivel azonos.
Lázár-Kiss Barna András polgármester elmondta, idén a városban folytatódni fognak a tavaly elkezdett beruházások, éspedig a vízhálózat felújítása, a műfüves pálya építése (ezt egyébként hamarosan átadják), és elkezdődik a Kifli tömbháznegyedben az út és a járdák korszerűsítése. Utóbbira egyébként 564 ezer lej van elkülönítve, 100 ezer a város pénzéből, 464 ezer lej a város által felvett kölcsönből.
Ami az új beruházásokat illeti, tervezik megkezdeni az új tűzoltógarázs építését partnerségben a megyével és az erdővidéki községekkel, ez egyelőre 200 ezer lejébe áll a városnak, aztán pénzt – negyedmillió lejt – tettek félre a Bányász utca, valamint 200 ezer lejt az ún. francia blokk háta mögötti, ugyancsak tömbháznegyedi útszakasz feljavítására is.
A Petőfi utcai híd kormánypénzből újulna meg, négy előtanulmányt is készítenének, ezek Bibarcfalva közművesítését, a Petőfi utca felújítását, a zöldségpiac modernizálását, valamint több középület hőszigetelését célozzák meg. Miklósváron elkezdenék a ravatalozó építését, erre egyelőre 150 ezer lejt különítettek el.
A megyei tanács pályázati lehetőségeit kihasználva a Baróthoz tartozó falvakon öt játszóteret építenének, egyenként 10 ezer lej értékben, a pénz felét kell, hogy a város adja.
Ami a kisebb költségvetési tételeket illeti, a kutyamenhelyhez altatópuskát vásárolnának, aztán az iskoláknak további két interaktív, multifunkcionális táblát, fűnyíró kistraktort, felmosógépet a sportcsarnokhoz, traktorra szerelhető szórógépet, légkalapácsot. A rendőrség kérésére fontolóra vették térmegfigyelő kamerák felszerelését is, erre 50 ezer lejt irányoztak elő.
140 ezer lejt pályázhatnak meg a polgármesteri hivataltól a baróti sportklubok, 200 ezer lejt a város területén működő civil egyesületek. 80 ezer lejt a volt Goscom-alkalmazottak kifizetésére szánnak. Jelenleg még nem tudni pontosan mi lesz a sorsa a megyei tanácstól útjavításra kapott 350 ezer lejnek: sürgős lenne a város főutcáját, a Kossuth utcát is javítani, a számítások szerint mintegy 100 ezer lejbe kerülne csak az aszfalton keletkezett lyukak betömése, de szóba került a felsőrákosi bekötőút is. Ez a pénz ennek az útnak a feljavítására ugyan messze nem elég, de ha az e célból a Fejlesztési Minisztériumhoz benyújtott pályázat nem nyerne, mégiscsak a rendelkezésre álló keretből kellene gazdálkodnia a városnak. „Elkezdenénk a bekötőút korszerűsítését, aztán valahogy csak a végére érnénk” – hangzott el.