Bérletrendszer helyett ajándékutalványok Sepsiszentgyörgyön
A sepsiszentgyörgyi Tamási Áron Színháznál jó pár évvel ezelőtt megszüntették a bérletrendszert.
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Az időszakos kiállítóterem zsúfolásig megtelt érdeklődőkkel, hiszen nem csak a fiatal művészpalánták, hanem szülők, barátok, nagyszülők és pedagógusok is szép számban jelentek meg. A hagyományosnak számító tárlat mintegy száz V–VIII. osztályos diák több mint 300, különféle technikával készített alkotását bocsátja közszemlére.
Az egybegyűlteket Dobolyi Annamária művészettörténész, a múzeum munkatársa köszöntötte, külön üdvözölve az iskolának búcsút intő nyolcadik osztályosokat, illetve az első kiállításon résztvevő ötödikeseket. „Azt gondolom, minden egyes alkotás, ami itt látható, egy csoda, egy varázslat. Bízom abban, hogy a múzeumból hazakerülve is meglelik méltó helyüket, hiszen úgy vélem, egy ilyen mű sokkal értékesebb, mint egy ismert, híres művész reprodukciója, mert a gyerekeik munkájáról van szó” – mondotta a művészettörténész.
Ezt követően Ferencz Éva, a Nagy Mózes pedagógusa méltatta a munkákat, amelyekből jó párat az Advent és a Háromszék nem alkuszik pályázatokon is díjaztak. A tanárnő leltárba vette, a 2018-2019-es tanévben mi történt a Nagy Mózes Gimnázium béke szigeteként közismert rajzstúdiójában, ahol három fő síkon – festészet, grafika és szobrászat – folyt a munka, művészettörténelemmel fűszerezve. Köszönetét tolmácsolta az iskola művészetekkel foglalkozó tanárainak, így Györgyjakab Borókának, Koszta Ervinnek és Szász Editnek, hogy évről évre megörvendeztetnek a csodálatos tárlattal, ezzel is öregbítve az oktatási intézmény hírnevét; a múzeum munkaközösségének, amiért mindig remek partnerek a kiállítások megszervezésében; nem utolsó sorban a szülőknek azért, mert nem kevés – időnként anyagi áldozatot is követelő – hozzájárulással támogatták a gyerekeket.
A kiállításon a diákokat díjazták is. Bajcsi Ildikó ny. iskolaigazgató a Rotary Klub részéről Illés Boglárkát jutalmazta, a tárlaton nem jelen levő Máthé László képzőművész, a kantai iskola volt növendéke ajándékát Dobolyi Annamária adta át Csorba Tímeának. A tárlatmegnyitón – amely egyébként áramszünet miatt félhomályban zajlott – a nyolcadikosok nevében Vajna Eszter és Bajcsi Anna mondott búcsúbeszédet, a Tamás Annamária magyartanár által felkészített diákok pedig kulturális műsorral járultak hozzá a rendezvény színesebbé tételéhez.