A mesterséges intelligencia korában is használjuk a józan eszünket
Ne becsüljük túl a mesterséges és ne becsüljük alá a természetes intelligenciát. A c...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A Climate Analytics és a Humboldt Egyetem kutatócsoportja szerint az északi féltekén 4 százalékkal emelkedik a két hétnél hosszabb kánikulák valószínűsége egy 2 Celsius-fokkal melegebb világban, a forró periódusok veszélye az átlagosnál is nagyobb lesz Európa középső részén, Észak-Amerika keleti részén és Észak-Ázsiában.
Hasonló mértékben nő az egyszerre forró és száraz periódusok valószínűsége, de egyes régiókban kiugró mértékben megnőhet ezek veszélye, Észak-Amerikában például akár 20 százalékkal is. A hét egymást követő esős, jelentős csapadékkal járó napok valószínűsége 26 százalékkal emelkedik 2 fokos felmelegedés hatására, növelve a súlyos áradások veszélyét.
A kutatás vezetője, Carl-Friedrich Schleussner szerint jelentősen csökkentené a szélsőséges nyári időjárási jelenségek veszélyét, ha a 2015-ös párizsi klímaegyezményben foglaltaknak megfelelően sikerülne 1,5 Celsius-fokra mérsékelni a globális átlaghőmérsékletnek az iparosodás előttihez viszonyított emelkedését.
(MTI)