Bérletrendszer helyett ajándékutalványok Sepsiszentgyörgyön
A sepsiszentgyörgyi Tamási Áron Színháznál jó pár évvel ezelőtt megszüntették a bérletrendszert.
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A film forgatókönyvírójával és rendezőjével, Schwechtje Mihállyal Nagy Csilla filmforgalmazó és Prezsmer Boglárka drámapedagógus, dramaturg beszélgetett, de a nézők is megszólaltak a filmvetítés utáni, jól az éjszakába nyúló közönségtalálkozón. Egy bárminemű pénzbeli támogatás híján elkészült filmről van szó, amely olyan szempontból az alkotás javára vált, hogy nem kellett elvárásoknak megfelelnie senki irányába.
A történet szerint Eszter, a tinilány beleszeret fiatal angoltanárába, miközben egy – a fiúfalkában kialakult ranglétrán elég alacsonyan álló – srác reménytelenül szerelmes őbelé. Ebből a háromszögből számtalan konfliktus fakad, majd egy eldurvuló online zaklatásnak leszünk tanúi, és nincs happy end. Ez a bevallott rendezői szándék miatt alakul így, Schwechtje azt akarta, hogy a nézők azzal a kellemetlen érzéssel, azzal a tudattal álljanak fel a kényelmes moziszékből, hogy nekik is dolguk van ez ügyben, nem oldja meg helyettük más.
Ahhoz képest, hogy a cyber-bullying (online zaklatás) aránylag új jelenség, hatalmas szakirodalma van, a rendező alaposan elmélyedt ebben, de nagyon sok tinédzsertől is interjút vett, és ezekben nagyon gyakran visszatérő motívum volt egy hasonló, vagy legalábbis kudarcközeli élmény. Különösen a biztos érzelmi és intellektuális háttér nélküli nevelőintézetben felnőtt fiatalok esetében megdöbbentő, milyen sokan érintettek hasonló esetekben. A társadalom pedig nagyon sokszor áldozathibáztatáson kapható rajta, és ez nem válik javára.
A film az életből vett valóságmozaikok újrarendezett története, amely végső soron a kamaszkornak tart tükröt, az énépítés igencsak vesződséges, nehéz folyamatának. De ebben a világban a felnőttek is kicsit „sárosak”, a jellemek nem fehérek-feketék, a zaklatónak zaklatottá válását is nyomon követhetjük, és részben indokoltnak is látjuk. A film legnagyobb haszna, hogy általában elindít egy beszélgetést. Ne maradjanak ki ebből, a produkciót addig vetíti a szentgyörgyi mozi, amíg érdeklődés van rá, illetve osztályok csoportos bejelentkezését is szívesen fogadják.