Hétpróbás mesebarangolók
Meseíró Elek apónk tiszteletére, valamint a Magyar Népmese Napjának megünneplésére a...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A didergős októberi délután ellenére telt ház volt a Míves Ház földszinti termében. Ezúttal is előkerültek a mesepárnák és kinyílt a mesetarisznya, amelyből egy érdekes, a szürethez kapcsolódó történet került elő. S ahogy az lenni szokott, ez alkalommal is a gazdálkodó család legkisebb fia volt elég ügyes ahhoz, hogy megőrizze a szőlőst, megmentse a termést, s így volt miből mustot, bort készíteni. A történetet el is játszották a gyerekek. A fiú sikere olyan jókedvre derítette a jelenlévőket, hogy azon nyomban énekelni, táncolni kezdtek. A talpalávalót a Folker együttes húzta. A nagy vigasságban, mulatozásban, táncban elfáradt kicsik hazamentek, a kisiskolások pedig „munkához” láttak. A kézműves-foglalkozás során agyagedényeket készítettek. Csütörtökön 17 órától mesés–játékos–kézműves-foglalkozást szerveznek a Míves Házban szintén iskolásoknak.
A sepsiszentgyörgyi gyermektáncház 1991 óta működik, vezetését 1993-abn vette át Benkő Éva, aki újításként bevezette a mesét, a mesélést, és a népi gyerekjátékokon keresztül tanítja meg az apróságoknak a különböző tánclépéseket. A táncház egyre népszerűbbé vált az évek során, s bár elsősorban óvodásoknak hirdetik, a szülők karon ülő babákat, tipegőket is elvisznek, együtt kapcsolódnak be a táncba, mondókáznak, énekelnek.