Hétpróbás mesebarangolók
Meseíró Elek apónk tiszteletére, valamint a Magyar Népmese Napjának megünneplésére a...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A fesztivál idén A népmesék szerepe az oktatásban témát járja körül. A virtuális térben újra találkozhatunk olyan ismert és szeretett mesepedagógusokkal, mesemondókkal, mint Kádár Annamária, Zalka Csenge Virág, Bajzáth Mária és Szabó Enikő, hogy csak néhányat említsünk.
Idén sem maradnak el a különböző workshopok, alkotó-fejlesztő meseterápiás műhelyek, de a közösségi mesemondás, a Meseláng és könyvbemutató is szerepel a rendezvény programjában, melyet bővebben a mesefesztivál honlapján lehet tanulmányozni.
A Holnemvolt Székelyföldi Mesefesztivál nagyszabású székelyföldi magyar rendezvénysorozatot az itt élő oktató-nevelő szakma, az értelmiségiek, a szülők és a vállalkozók igénye hívta életre 2016-ban. Úgy gondolták, időszerű, hogy Benedek Elek szülőföldjén rendezzék meg e fesztivált, mely méltó folytatója kíván lenni Elek apó munkásságának a mesék népszerűsítésében, mi több, a mesék bölcsességének átadásában. Az élőszavas mesélés, az anyanyelvi kultúra ápolása és népszerűsítése, más kultúrák megismerése, az olvasóvá nevelés, a közösségépítés a fő céljai közé tartozik.