Hétpróbás mesebarangolók
Meseíró Elek apónk tiszteletére, valamint a Magyar Népmese Napjának megünneplésére a...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Elsőként a másodikosokat, aztán a negyedik és hatodik osztályosokat tesztelik. A vizsgát az oktatási tárca szervezi, a tételek országos szinten egységesek.
A magyar kisdiákok május 7-én és 8-án anyanyelvből kell olvasási és írási készségüket bizonyítsák, 19-én a matematika, 10-én pedig a román tudásukat mérik fel. Május 15-én a negyedik osztályosok románból vizsgáznak, aztán matematika és anyanyelv következik. Május 23-án a hatodikos diákok kommunikációs képességeit mérik fel (román, magyar és idegen nyelvből), 24-én matematikából és a tudományos tárgyakból vizsgáznak. A feladatok megoldására egy óra áll a tanulók rendelkezésére.
A tételeket az Országos Felmérő és Vizsgáztató Központ dolgozza ki, azok megfelelnek az érvényben levő tanterveknek. A második, negyedik és hatodik osztályosok országos tesztelését 2014-ben vezette be a szaktárca. A felmérőn szerzett eredmények nem jelennek meg a diákok éves tanulmányi átlagában, ezek az iskolákat segítik, hogy a diákok felkészültségi szintjéhez, kompetenciáihoz igazított tantervet dolgozhassanak ki.