Hétpróbás mesebarangolók
Meseíró Elek apónk tiszteletére, valamint a Magyar Népmese Napjának megünneplésére a...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A lelkes házigazda óvodapedagógusok és óvodások a kultúrotthonban rendezték be az immáron hagyománnyossá vált népi gyermekjátékok találkozójának a színhelyét. Mindenre gondoltak a szervezők, kézzel varrott ajándékokkal és emlékplakettekkel ajándékoztak meg mindenkit. A szervezőknek a helyi RMDSZ és önkormányzat, valamint a lelkes szülők és a tiszteletes asszony segített, amiért nagyon hálásak vagyunk. Hat óvodából jöttek el országot világot látni, szerencsét próbálni. Volt olyan csapat is, amely két óvodából jött kicsikből állt, a zabolai, illetve a pávai gyerekek, valamint a szörcsei és a székelytamásfalvi óvodások közösen állták a sarat. A kovásznaiak, illetve a házigazdák különálló produkcióval léptek színpadra.
Volt mulatság, mikor véget ért a műsor, finomabbnál finomabb falatok voltak szem szájnak ingerei. Minden egyes perc, amit e találkozó alkalmával átéltünk, egy új hajtás az életfánkon, amely egyre csak nő és terjeszkedik, míg ki nem növi a kertet, amely befogadta. Ilyenkor érzi azt minden pedagógus, hogy érdemes tiszta forrásból merítkezni, székelyruhában tündökölni, császárnőnek lenni, miközben megtelik lelkünk hálával és elégedettséggel, hogy megéri minden egyes perc, amit a gyerekek közelében töltünk. Mert, ahogy Mórusz Tamás is vallja: „A hagyomány nem a hamu őrzése, a láng átadása.ʺ És ezt ott, akkor, mind éreztük.
Csákány Zsuzsanna