A szenvedélybetegség nem tabu: jobb felkészülni az ünnepi időszakra
Az ünnepek felerősítik az érzelmeket: míg egyesek számára a lelki feltöltődést, megh...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A Simon Bolivar Egyetem kutatói diákokon vizsgálták a mobilozás hatásait, erről szóló tanulmányukat az American College of Cardiology nevű szaklapban publikálták. Mirary Mantilla-Morron, a projekt vezető professzora hangsúlyozta, hogy bár a mobiltechnológiának köszönhetően manapság már számtalan szolgáltatáshoz férhetünk hozzá és több téren is könnyebbé teszi az életünket, fontos lenne figyelni az egészséges használati szokások kialakítására.
A kutatás rávilágított, hogy a napi öt, vagy annál több okostelefonozással töltött óra 43 százalékkal növeli meg az elhízás esélyét.
Ez persze nem a telefon hibája, inkább arról van szó, hogy telefon túlzásba vitt nyomkodása más, egészségtelen szokásokkal jár együtt. A túl sokat mobilozók nagyobb eséllyel fogyasztottak rendszeresen cukros italokat, gyors ételeket, vagy nassolnivalókat.
„A telefon előtt töltött túl sok idő káros életmódbeli szokásoknak kedvez. Csökkenti a fizikai aktivitásra szánt időt is, ami növeli a korai halálra, a diabéteszre, különféle rákos betegségekre és mozgásszervi problémákra való esélyt” – fejtette ki Mantilla-Morron.
(24.hu)