A szenvedélybetegség nem tabu: jobb felkészülni az ünnepi időszakra
Az ünnepek felerősítik az érzelmeket: míg egyesek számára a lelki feltöltődést, megh...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A közvélemény-kutatás augusztus 23. és szeptember 6. között készült 1044 internet-felhasználó körében.
A felmérés szerint a szülők 76 százaléka ragaszkodik a jelenléti oktatáshoz. Csak 8 százalékuk szeretne kizárólag online oktatást, biztonsági okokból. A szülők többi része elfogadhatónak tartja a vegyes oktatási módszert az új tanévben.
A megkérdezettek 41 százaléka leginkább attól tart, hogy az online oktatással gyermekeik hiányosan sajátítják el a tananyagot, mert a diákok és a tanárok között nincs közvetlen kapcsolat. Ugyanakkor 36 százalékuk aggódik amiatt, hogy az iskolák nem hozták meg a megfelelő egészségügyi intézkedéseket, és továbbra is nagy a koronavírus-fertőzés kockázata a tanintézményekben.
A felmérés szerint szülőknek mindössze egyharmada értesült arról, hogy milyen szabályok szerint zajlik az oktatás az új tanévben. Kétharmadik megvárja az iskolakezdést, és akkor fog tájékozódni ezekről az információkról.
Ugyanakkor a szülők 61 százaléka legalább részben beszerezte gyermekei számára az iskolakezdéshez szükséges tanszereket. Húsz százalékuk inkább megvárja a pedagógusok tájékoztatását arról, hogy milyen eszközök megvásárlására van szükség.
A felmérésből kiderül az is, hogy a szülők 44 százaléka 500 és 1000 lej közötti összeget költ tanszerekre. Kevesebb, mint 500 lejt költ 34 százalékuk, és 1000 lejnél többet 22 százalékuk.
(Agerpres)