Igen drága vacsora volt a bitcoinnal fizetett pizza – Sebestyén Géza kriptosztorijai az MCC műhelyében
Bár a kriptovalutáknak, mint elektronikus fizetőeszközöknek, nincs se fény-, se árny...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A kutatók a brit biobank információit felhasználva 472 ezer, 40-69 éves ember adatait elemezték. Azt találták, hogy a dohányzás, a cukorbaj, a magas vérnyomás és a túlsúly – vagyis a 25-nél magasabb testtömegindex (BMI) – mind a nőknél, mind a férfiaknál fokozta a szívroham kockázatát.
A dohányos férfiak kockázata megkétszereződött a soha nem dohányzó férfiakéhoz képest, a nőké azonban több mint megháromszorozódott. A magas vérnyomásos, 1-es vagy 2-es típusú cukorbetegségben szenvedő nők kockázata is magasabb volt a férfiakéhoz képest, a túlsúlyosaké azonban nem.
„Általában több férfi kap szívrohamot, mint nő, azonban több komoly kockázati tényező jobban fokozza a nők relatív kockázatát, mint a férfiakét, tehát hátrányban vannak azok a nők, akiket ezek a tényezők jellemeznek” – mondta Elizabeth Millett, a kutatás vezetője.
A magas vérnyomás több mint 8 százalékkal jelentett nagyobb relatív szívrohamkockázatot a nők, mint a férfiak számára, az 1-es típusú diabétesz relatív kockázata majdnem háromszorosa volt a férfiakénak, a 2-es típusú diabéteszé 47 százalékkal volt magasabb.
Szívroham akkor következik be, ha csökken vagy megáll a vérellátás a szív egy részében, a szívizom szövete károsodik. Tünetei lehetnek mellkasi fájdalom, mely átterjedhet a karra, a nyakra, a hátra, a vállra vagy az állkapocsra, légszomj, izzadás, hányinger, szorongás.
Az Egyesült Királyságban minden hetedik férfi és minden tizenkettedik nő hal meg szívkoszorúér-betegségben, ami a szívroham fő okozója. A népesség elöregedésével és az egészségtelen életmód terjedésével közelíteni fog egymáshoz a nők és a férfiak szívroham miatti halálozási aránya.
A tanulmány a British Medical Journal című orvosi lapban jelent meg.