Óvatos optimizmussal tekintenek a schengeni csatlakozásra a fuvarozók
A sokéves káosz után már-már kietlennek tűnnek a határátkelők: ahol korábban kilomét...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A kormány közleménye szerint a minimálbér jövő évi növelése volt a legfontosabb napirendi pont.
„Az érdekegyeztető tanácsban tett javaslatok továbbra is megfontolás tárgyát képezik, és a 2023-as bruttó minimálbér szintjéről szóló döntés alapját fogják képezni; e kérdésről a jövő hét elején tartanak egy újabb megbeszélést” – olvasható a közleményben.
Florin Jianu, a kis- és középvállalkozások országos tanácsának (CNIPMMR) elnöke a megbeszélés után adott sajtónyilatkozatában elmondta, az általa képviselt munkáltatók egyetértenek a minimálbér 3000 lejre történő emelésével, de azt javasolják, hogy a társadalombiztosítási hozzájárulásokat továbbra is 2550 lej után kelljen fizetni.
„Ez 1963 lej nettó jövedelmet jelentene, szemben a kormány 1800 lejes javaslatával, ami úgy jön ki, hogy a 3000 lejes bérből 200 lej után nem kell adókat és illetékeket fizetni” – hangsúlyozta Jianu.
Ennek fejében a CNIPMMR az energiaárak ellenőrzés alatt való tartását kérte a kormánytól, hogy a kis- és középvállalkozások veszteségeit kompenzálni lehessen addig is, amíg az új szabályozás január elsején hatályba lép.
Radu Burnete, a Concordia munkáltatói szövetség vezérigazgatója szerint az általa képviselt munkáltatók is egyetértenek a minimálbér növelésének szükségességével. Javaslatuk szerint azonban ne csupán a minimálbérért dolgozók részesüljenek adómentességben a 450 lej után, hanem minden alkalmazott.
forrás: Agerpres
fotó: Gábos Albin