Tizenötmillió eurós fejlesztés folyamata indul be a Sepsi Ipari Parkban
Rekord értékű, további befektetőket is vonzó beruházás megvalósítása veszi kezdetét ...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Az angol nyelvű tanulmányt Lorenzovici László, a Sapientia EMTE oktatója, Székely Andrea és Farkas-Ráduly Szabolcs, a Syreon Research Romania kutatói, továbbá Kató Zoltán, a Semmelweis Egyetem munkatársa készítette. Lorenzovici László egészségügyi közgazdász szerint fontos, hogy az emberek és a döntéshozók fejében tisztázódjon, hogy több milliárd eurós veszteséget okozott a járvány.
A kutatás szerint 21 hónap alatt koronavírus-fertőzöttek kezelésére 1,6 milliárd eurót költött az ország: átlag 1147 euróba került egy fertőzött kezelése, akinek nem voltak szövődményei. Akinek tüdőgyulladása is volt, már 1720 euróra emelkedtek a költségek, az intenzív terápiás ellátás 3582 euróba került, és ha a beteg lélegeztetőgépre került, 5546 euró az átlag kórházi ellátása. A fertőzöttek 21 hónap alatt 4,6 millió napnyi beutalást összesítettek, ez a szám az intenzív terápián 474 ezer nap.
Megvizsgálták, mennyit adóztak volna nyugdíjba vonulásukig azok, akik aktív életkorukban haltak meg koronavírus miatt és ez az összeg 2,3 milliárd euróra rúg. Az intézményi karantén és az elszigetelés esetén a betegszabadságok költsége 951 millió euróba került. Az online oktatás miatt a gyerekük mellé fizetett szabadságra kényszerülő szülőknek 72,5 millió eurót fizetett az állam. A hatósági tesztelés pedig 575 millió euróra rúgott.