Óvatos optimizmussal tekintenek a schengeni csatlakozásra a fuvarozók
A sokéves káosz után már-már kietlennek tűnnek a határátkelők: ahol korábban kilomét...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A viszonyítási alapként használt 2015. évi adatokhoz képest a romániai kereskedelmi forgalom 41,5 százalékkal növekedett, míg a 2-5. helyezetteknél így állnak a mutatók: Litvánia 25,4 százalék, Magyarország 25,1, Szlovénia 22,7, Portugália 15,8. Az EU-átlag 10,6 százalék a vizsgált időszakban. Ezzel szemben például Luxemburgban 63,5 százalékos (!) visszaesést jegyeztek.
Az Európai Unió 28 tagállamában a lakosság a jövedelmének 11,1 százalékát költi élelemre, a romániai átlag viszont 26,4 százalék, ebben is EU-listavezetők vagyunk. A tagállamok közül Romániában emelkedett a legmagasabb értékben a bruttó minimálbér, a különbség 102 százalék a 2015. esztendőhöz viszonyítva. Csakhogy az évi 3252 eurós bruttó minimálbérrel Románia a 27-ik helyen áll az EU-ban, csupán Bulgáriát (2902) sikerült megelőzni. A munkajövedelmi adók tekintetében, a 39,28 százalékos értékszámmal Románia a második helyen áll Litánia (39,50) mögött. A romániai üzletek, főleg nagy áruházak, bevásárlóközpontok bevétele átlagosan 40 százalékkal növekedett az utóbbi 5 évben. Az adatsorok alapján nem meglepő, hogy a romániai infláció növekedése is jelentősen meghaladja az uniós átlagot.
(bl)