Tizenötmillió eurós fejlesztés folyamata indul be a Sepsi Ipari Parkban
Rekord értékű, további befektetőket is vonzó beruházás megvalósítása veszi kezdetét ...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A gyógyszeriparra kivetett clawback-adó miatt egy ideje a hazai gyártók kevesebb orvosságot dobnak piacra Romániában. A nagyobb bevétel miatt termékeiket inkább külföldön értékesítik, vagy teljesen leállították a veszteséges gyógyszerek gyártását, magyarázta a Kovászna Megyei Gyógyszerész Kamara elnöke, aki szerint ez a gyakorlatban azt eredményezi, hogy a betegek kénytelenek sorra járni a patikákat, amíg valahogy beszerzik a gyógyszert, ha pedig nem járnak sikerrel, visszamennek az orvosukhoz, hogy változtasson a kezelésen, és olyan gyógyszert írjon fel, ami kapható.
A Generikus Gyógyszergyártók Szövetségének elnöke, Adrian Grecu arra figyelmeztetett, hogy a helyzet tovább súlyosbodhat, mivel növekszik a clawback-adó, ami idén az első negyedévben 24,63 százalék volt, a második negyedévben már több mint 25 százalékra nőtt, és ha a kormány nem lép közbe, hogy megvédje az olcsó gyógyszereket, az adó év végéig elérheti a 29 százalékot. A clawback-adót a gyógyszerforgalmazóknak kell befizetniük negyedévente. A többletadót eladásaik függvényében számítják ki arra a gyógyszermennyiségre, amivel túllépték az előzetesen megállapított országos egészségügyi programban megszabott költségvetési keretet. Grecu megjegyezte, az ingyenes és ártámogatott gyógyszerekre, egy negyedévre 1,5 milliárd lej az állami költségvetés, miközben a gyógyszerfogyasztás 2,1 milliárd lejre rúg. A különbségre kiszabott clawback-adó olyan egészségpolitikai eszköz, amivel a termelők és a kereskedők által generált gyógyszer-túlfogyasztást szeretnék visszafogni.