Tíz éve keresik a kincset
Többek között táncház, koncert és látványos gálaműsor várja az érdeklődőket december 22-én, vasárnap a sepsiszentgyörgyi Szabó Kati Sportcsarnokban. Így ünneplik a tíz éve alakult Kincskeresők Néptáncegyüttest.
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Nem volt ez másképp idén januárjában sem, amikor a falu templomkertjében a 2. magyar hadseregre, a Don-kanyarban hősiesen helytállt elődeinkre emlékezett a falu népe. Rövid áhítatot Fancsal Zsolt tiszteletes mondott, majd Molnár József, a Vitézi Rend tagja emlékezett.
„Nagybaconi Nagy Vilmos, akkori honvédelmi miniszter kiment a frontra számba venni a magyar katonák helyzetét. A magyar katonák ruházata nagyon gyenge volt, lőszerkészletük csapnivaló. Komplett kiselejtezett felszereléssel voltak a magyarok odaküldve. Jány Gusztáv kérte a segítséget a németektől, de hiába, nem kapta meg” – elevenedett meg a jelenlevők előtt a magyar hadtörténelem egyik legszomorúbb epizódja v. Molnár József elmondása alapján.
Fancsal tiszteletes arra hívta fel az emlékezők figyelmét, hogy a Don-kanyarnál történteknek egyetlen, ma is érvényes példamondata van, éspedig az, hogy „maradjunk emberek minden körülmények között” – mondta.