„Van munkánk mára, holnapra és holnaputánra is”
Számos beruházási terv szerepel a Kovászna városi önkormányzat idei listáján. Habár a költségvetés majd még módosítani fog ezeken, Gyerő József polgármester beavatott a célokba.
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Szép jónapot kívánunk,/ ma bejárjuk a falut,/ ki nem hagyunk egy kaput,/ Hej, leányok, jó legények,/ álljunk meg egy percre, kérlek!/ Farsang napja most vagyon,/ eldöcögtünk a havon,/ Adjatok vagy hat garast,/ s kolbászt mellé, hat araszt!/ Egy kis bort a belünkbe,/ kalácsot a kezünkbe! – hangzott fel Esztelnek utcáin szombat délelőtt a vidám rigmus. Az ötletesnél ötletesebb maskarákba öltözött gyerekeknek nem is kellett kétszer kérniük, ha bor nem is (az csak az „idősebbeknek” járt), de üdítő mindenképpen került, amivel leöblíteni a jó szívvel kínált kürtőskalácsot, fánkot, süteményt.
Számos helyszínen fogadták a zeneszótól, vidámságtól hangos szekereket, amelyek a polgármesteri hivatal elől indultak: a régi iskolával szemben például húsznál is többen várták a farsangolókat, a legapróbb „érdeklődő” még babakocsijából csodálkozott rá a színes forgatagra. Az asszonyok arról is gondoskodtak, hogy még melegen kerüljön kínálmációra a finom fánk és kürtős, ami azt jelentette, hogy bizony kora reggeltől a sütéssel foglalatoskodtak. Sejthető, hogy az ötletes, változatos jelmezek összeállításában is „benne van” az édesanyák keze, a falubeli nők tehát igazán kitettek magukért. Igaz, a férfiak is tartották a lépést, a poharak újratöltögetésében, kínálgatásában, viccelődésben jeleskedtek.
Megálló megállót követett, Kurtapatakot is megjárták a szekerek, majd a főtéren, a ferences kolostorral szemközti kis park kövezetén égették el a telet jelképező szalmabábut, sajnálatos, hogy a vicces siratójelenetet kevés helybeli nézte végig.
Kárpótolta azonban ezt az esti előadáson való részvétel: a gyerekek teltházas közönség előtt adtak számot a néptánccsoportban végzett munkáról.
– A Hamuvirág Táncegyüttes 75 taggal büszkélkedhet, előkészítő osztályostól 10. osztályosig vannak tanulóink, a szombat délelőtti farsangolásban zömmel a nagyobb korosztályba tartozók vettek részt. Köszönöm a csoportom tagjainak, hogy ilyen szívesen vállalkoztak a közös mulatságra, elmondhatom, hogy lelkesek, tevékenyek a gyerekek, mindenki a legjobb tudása szerint igyekezett életet vinni ebbe a szép hagyományba, megszeretni és megszerettetni másokkal is. Természetesen a falubelieket is köszönet illeti, hiszen a farsangi ünnepségünket a részükről érkező igény hívja életre évről évre, és a nagylelkű, kedves fogadtatás az, ami életben tartja. Az együttes talán legjobban sikerült műsora volt ez a mostani, mintegy 75 táncos lábú gyerek lépett színpadra az egyórás előadás keretében. Egy igazi farsangtemetést adtunk elő, táncokkal, énekekkel és farsangtemetős bohókás szövegekkel, próbáltuk megtölteni a kultúrházat farsangi vidám hangulattal. Érdekesség, hogy „élő” Illés is szerepelt a színpadon, akit ezúttal nem elégettek, hanem a sok táncba „halt bele”. Az előadásunk olyan tekintetben volt különlegesebb az eddigiekhez képest, hogy a gépzenét egy öt tagból álló fiatal zenekar váltotta fel, és tette színesebbé, értékesebbé a műsorunkat – mondta Bartók Botond, a táncegyüttes vezetője, a község könyvtárosa és kultúrfelelőse. Az előadás végén egy gyönyörű népdallal próbálták meg ráhangolni a jelenlévőket a nagyböjtre.
„A zene, a dallam, a ritmus, a tánc, a játék azok a fantasztikus dolgok, amelyekkel szombat este a Hamuvirág Néptáncegyüttes előadásán találkoztunk. Nemcsak a tánc, a közös éneklés, hanem a móka és a játék is központi szerepet kapott a műsorukban. Mindez olyan átütő erővel, hogy minden résztvevőt magával ragadott. Az külön öröm, hogy egy ilyen kis településen ekkora a lelkesedés a fiatalok körében. Annyi volt a táncos, hogy nem fértek fel a színpadra, de azért nem maradtak ülve, ropták a táncot a színpad előtt. Gratulálunk minden táncosnak és a felkészítő oktatóknak!” – fogalmazta meg a rendezvény utáni gondolatait a nézőközönség nevében Csüdör Katalin.