Olcsóbb lett a vagyonmegosztási pereskedés
A mindent átfogó dráguláshullám elkerülte a vagyonmegosztási perek költségét, egy törvénymódosítással számottevően csökkentették a perindítási illetéket, hogy segítsék a tisztázatlan helyzetek rendezését.
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Március 15-én Nagybaconban, akárcsak a korábbi években, idén is lovas felvonulás kezdődött az ünnep a délelőtti órákban, majd a református kultúrotthon előtt gyülekeztek azok, akiknek fontos volt a főhajtás 1848–49 hősei előtt.
Itt is, akárcsak a bodvaji ünnepségen, Mihály Réka helybéli tanítónő köszöntötte a jelenlevőket, röviden ismertetve 1848 történelmi pillanatának jelentőségét. Kiemelte annak fontosságát, s mint hangoztatta, ma is tartozunk 1848 hőseinek, ezáltal emlékezetüket sem hagyhatjuk a múlt homályába veszni.
A program ismertetése után Simon András polgármesternek adta át a szót. Az elöljáró úgy fogalmazott, bár 1848 régen volt, az akkor történtekből nemzetünk olyan tanulságokat vonhatott le, melyek máig sem veszítették el érvényességüket.
– Ezek közül az egyik az, hogy megtanultuk, nem számíthatunk senki másra, csakis a magunk erejére, kitartására, ha haladni akarunk. Fontos, hogy ezt a fiataljaink is megértsék – fogalmazott.
Úgy vélte, a szabadság hőseiről nem szabad soha megfeledkeznünk, a láthatatlan szálakat, melyek a ’48-as forradalmat véghezvivő bátor emberekhez fűznek, nem szabad soha hagynunk, hogy elszakadjanak. Külön megköszönte az ünnepségen való jelenlétet azoknak a fiataloknak, akik arra lóháton érkeztek, ezzel téve látványosabbá a megemlékezést.
Nagy Kinga tanárnő hasonlóképpen arra mutatott rá beszédében, hogy számunkra ma is példaértékű útmutatónak kell lennie annak a nemzeti egységnek és összefogásnak, amit eleink tanúsítottak 1848-ban. Petőfiről, Jókairól, Vasváriról, Irinyiről mint olyanokról beszélt, akik az elnyomással szembeállva megalkották a szabadságot, akiknek akarata egybefonódott, így tudván véghezvinni azokat a tetteket, melyekre ma mi, utódok büszkék vagyunk.
– Kell, hogy történjenek olyan csodák, amiket tíz nemzedék megemleget! Példákat kell adni ennek a nemzetnek, amik a szíveket megerősítik – idézte Jókai szavait.
A beszédek után Farkas Sándor V. osztályos tanuló énekelt, majd a Benedek Elek Művelődési Egyesület kórusának dalai csendültek fel Molnár Sándor református lelkész vezénylésével. A helyszínen megkoszorúzták a hősök emlékére állított kopjafát, majd a központi kultúrotthonba vonultak az ünneplők, ahol istentiszteletet tartottak, az iskolások pedig ünnepi műsorral adóztak a forradalom és szabadságharc emlékének.