Több jó hírrel is szolgált Bokor Tibor polgármester: végleges az uszoda terve, a munkálat megkezdése előtt az Országos Befektetési Társaság (CNI) versenytárgyalást fog kiírni. Ugyanakkor a héten kezdődik az egykori Székely Katonanevelde teljes körű felújítása.
A kézdivásárhelyi elöljáró a napokban kétszer is egyeztetett a CNI igazgatójával, Pătrășcoiu Manuela-Irinával. Ennek nyomós oka van, ugyanis Kolozsvárról megérkezett az uszoda aktualizált terve, amit továbbküldenek a fővárosba, a munkálatot finanszírozó CNI-hez, ami versenytárgyaláson keresi majd a kivitelezőt. Ha nem lesz fellebbezés, április végén alá lehet írni a szerződést, és kezdődhet a munkálat – reménykedik Bokor Tibor.
Vélhetően a kiírásra nagy cégek fognak jelentkezni, hiszen jelentős összegről és komplex munkálatról van szó, közel 30 millió eurót emészt majd fel a létesítmény, ami Kézdivásárhely modernkori történetének legnagyobb értékű beruházása. A folyamat ezért is húzódott el, a nagy összeg miatt kormányhatározatra volt szükség, ez pedig múlt év augusztusában született meg.
Amint arról többször beszámoltunk, nyolc úszósávval ellátott medencével rendelkezik majd a létesítmény, az elképzelés szerint biztosítanak úszásoktatást, de kisebb versenyekre is alkalmas lesz. Az úszómedence építése 2006-ban, Török Sándor polgármestersége alatt kezdődött el, akkor kiöntötték az alapot (ami egyébként statikusan jó állapotban van), de 2008-ban, miután az akkori városvezetés fölösleges kiadásnak állította be, leálltak a munkálatok. Az uszodát elviekben 2024-ben szeretnék befejezni, ennek azonban feltétele, hogy a kivitelezésre kiírt versenytárgyalást ne óvják meg, és ne kezdődjön el egy esetlegesen több évet felölelő jogi hercehurca.
Egy másik nagy munkálat Bokor Tibor szerint csütörtökön startol, a Conico építkezési vállalat birtokába veszi a régi kaszárnyát, és megkezdi annak teljes felújítását. Ez is jelentős összegű beruházás, mintegy 17 millió lejről van szó, a kivitelezési határidő jövő év vége. A munkálatok zökkenőmentessége érdekében a polgármesteri hivatalnak ki kellett ürítenie az épületet, hiszen annak több termét raktárként használták. A felhalmozott holmik jelentős részét a Fecske utca mögött lévő egykori hőcserélő épületébe szállították át.
A városháza elképzelése, hogy a felújítást követően kulturális központ lesz az épületben, amely többek között az Incze László Céhtörténeti Múzeumnak is helyet biztosít.