Új helyszínt kerestek az esküvői kiállításnak
Minden, ami az esküvői iparághoz tartozik, egy helyen – idén is megszervezik az esküvői kiállítást Kézdivásárhelyen, ezúttal azonban új helyszínen.
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
— A szükségállapot mit jelentett a diákszínjátszásra nézve?
— Sajnos, a színjátszóélet megállt. Több fellépésünk is elmaradt, pl. szerepeltünk volna Kézdivásárhelyen, Szentkeresztbányán, Hunyad megyében, Brassó megyében… Nem lehetett gyülekezni, nem találkozhattunk a diákjainkkal, de amint a vészhelyzet lehetővé tette a maximum 20 személy egy teremben való tartózkodását, rögtön megkezdtük a próbákat. Az új darab, amivel készülünk, Szabó Dezső Feltámadás Makucskán kisregényéből készült, a szöveget a feleségem, Molnár Júlia dramatizálta. Jelenleg még nagyon az elején tartunk, most kezdtük el a szereposztást, olvasópróbák zajlanak, a technikai megoldásokon dolgozunk, de terveink szerint szeptemberben már láthat minket a közönség.
— Milyen fülszöveggel írná le a készülő darabot?
— A történet arról szól, hogy Makucskán húsvétkor, a feltámadás napján feltámadnak a halottak, és bemennek az élők közé, de azok felháborodva fogadják őket, hogy mégis mit képzelnek, amiért ezen az ünnepen fel mertek támadni. Aztán a falusiak kérést intéznek a minisztériumhoz, és a parlament is elkezd tárgyalni a helyzet megoldásáról. Az új darabról azt még megemlíteném, hogy olyan rendezői, technikai megoldások lesznek benne, amelyekhez hasonlókat még nem láthatott tőlünk a közönség. Hogy pontosan mit értek ez alatt, maradjon a bemutatóra meglepetésnek…
— Idén hány színjátszós diák végzett a Kőrösiben?
— Heten (Pap Gyopárka, Barthi Dóra, Szász Mihály, Szobó Alpár, Deák Zsolt, Molnár Gergely, Gábor Norbert) végeztek idén. Ez elég nagy érvágás a 15 tagú diákszínpadra nézve, de szerencsére mindig tartunk felvételit, és sikerült új tagokkal bővíteni a csoportot. Jelenleg Molnár Júlia Anna, Papp Előd, Szabó Kamilla, Moldovai Dóra, Kiss Balázs, Horváth Sinka Csaba, Szigyártó Anita, Harai Júlia, Ambrus Édua, Csősz Csongor, Földes Karola, Dénes Anett, Török Erna alkotják a színjátszó csoportot.
— A végzősök közt van olyan, aki a színészi pályán folytatná a tanulmányait?
— Többen is kacsingatnak a színészi pálya felé. Pl. Szász Mihály és Gábor Norbert is szeretett volna oda menni, de a fiam, Molnár Gergely is ezt a pályát választotta. Ő Marosvásárhelyen folytatná a tanulmányait, viszont a felvételi nehéz, és a jelentkezés is zsúfolt, hiszen 50-en pályáznak 12 helyre. Az évek alatt több olyan diák is volt, akik a diákszínpad által kedvet kaptak a színészethez, és ott folytatták a tanulmányaikat, elhelyezkedtek a szakmában.