Olcsóbb lett a vagyonmegosztási pereskedés
A mindent átfogó dráguláshullám elkerülte a vagyonmegosztási perek költségét, egy törvénymódosítással számottevően csökkentették a perindítási illetéket, hogy segítsék a tisztázatlan helyzetek rendezését.
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Az első határozatnak megfelelően a céhes város költségvetése bevételi és a kiadási oldal egyaránt 145 ezer lejjel módosult. Nagyobb horderejű volt a harmadik pont, ahol a Kézdivásárhely Metropolisz Övezet Interkommunitáris Fejlesztési Egyesület létrehozására kellett rábólintani a tanácsosoknak. A kézdi–orbaiszéki települések társulása révén létrejövő egyesület révén nagy értékű, akár több százmillió eurós pályázati pénzeket vonzanának a térségbe az önkormányzatok. A kézdivásárhelyi központú szervezethez Kovászna városa, Barátos, Bereck, Nagyborosnyó, Szentkatolna, Csernáton, Kommandó, Dálnok, Esztelnek, Gelence, Lemhény, Kézdialmás, Ozsdola, Kászonaltíz, Kézdiszentkereszt, Kézdiszentlélek, Torja, Zágon és Zabola csatlakozott. A társulás révén többek között a földgázhálózat bővítésére és más infrastrukturális beruházásokra is pályáznának. A tanács rábólintott a határozatra, akárcsak arra is, hogy a Vigadó Művelődési Házban levő helyiségeket a Maassluis Nyugdíjasklub bérmentesen használhassa.
A folytatásban egyebek mellett visszavonták a korábbi, Kézdivásárhely zászlójának jóváhagyására vonatkozó tanácshatározatot. Bokor Tibor polgármester szerint erre azért volt szükség, mert a korábbi határozat csak a lobogó egyik feléről rendelkezett, mivel mindkét felén ugyanaz a szimbólum látható. A következőkben korrigálják a régi határozat szövegét – közölte az elöljáró. Ezt követően döntés született az Achim András utcai óvoda épületének átadására vonatkozó tanácshatározat szövegének hibajavításáról, majd a sport- és a kulturális pályázatokat elbíráló bizottság összetételéről.
Ennél a pontnál Ilyés Botond, a néppárt képviselője azt kérte kollégáitól, hogy a bizottságban adjanak helyet az EMSZ-nek is, mert szerinte így lenne tisztességes, és a pénzosztási folyamat is átláthatóbb lenne. A tanács végül nem adott helyet Ilyés kérésének, így a bizottságban Nagy Tamás és Bejan András kapott helyet, külsősként pedig Deák Ferenc magyartanár, Farkas Alpár kosárlabdaedző, míg Zonda Balázs a gazdasági oldalát figyeli majd a folyamatnak. Ilyés nehezményezte a döntést, erre Bokor Tibor polgármester azzal replikázott, hogy a tanácsos tagja volt a Vigadó vezető-testületének, de az utóbbi két évben egy ülésen sem vett részt. Ilyés a munkahelyi elfoglaltságára hivatkozva szabadkozott, amire Tóth Csilla jegyző felhívta a figyelmét, hogy mint tanácsos, igazoltan hiányozhat ez esetben a munkahelyéről. A tanácsülésen az említetteken kívül még városrendészeti tervek jóváhagyásáról és lakáskiutalásról is szó esett.