Olcsóbb lett a vagyonmegosztási pereskedés
A mindent átfogó dráguláshullám elkerülte a vagyonmegosztási perek költségét, egy tö...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A 2016-os támogatások tükrében közel 400 állattartó gazdaságot fog leellenőrizni a megyei Állategészségügyi és Élelmiszerbiztonsági Igazgatóság – tájékoztatott dr. Sikó Barabási Sándor megyei főállatorvos (képünk).
A héten rajtolt és előreláthatóan szeptember 15-ig tart az az ellenőrzéssorozat, amelynek során 400 háromszéki, egyéni és bejegyzett farmot vesznek górcső alá. A kontroll a központi kifizetési ügynökséggel (APIA) kötött egyezség „ernyője” alatt zajlik. Az ellenőrzések a következőkre térnek ki: a gazdasági nyilvántartás vezetése (a bejegyzett vagy engedélyezett állattartó gazdaságok esetében); az egyéni, kisgazdaságoknál a gazda egy dossziéban köteles tárolni az állatokkal kapcsolatos iratait (zöld nyomtatványok, F1, F2 és F3 nyomtatványok, marhaútlevél stb.).
De a bejegyzett vagy engedélyezett állattartó gazdaságoknál az állatorvosi kabinettel-, hamvasztócéggel, IQM-el kötött érvényes szerződéseket is ellenőrzik, illetve firtatják a SNIIA felhasználói érvényességet.
Az állatok megjelölésére és nyilvántartására vonatkozó jogszabályok és határidők betartását is boncolgatják az ellenőrök: fontos, hogy az állatorvost időben kell értesíteni az állatok születésével, eladásával, levágásával vagy elpusztulásával kapcsolatban (legkésőbb az esemény után 7 nappal!). Az iratokban, illetve az országos nyilvántartási rendszerben szereplő állatok és a valóságban bemutatott egyedek száma azonos kell, hogy legyen.
A gazdaságban előállított állati eredetű élelmiszertermékek laboratóriumi bevizsgálását, az állatok, elsősorban a borjak és a sertések jó körülmények közötti tartását is ellenőrzik.
Komoly hibák esetén a magánszemélyek 600–1200 lejjel bírságolhatók helyben, de az észlelt hiányosságok miatt a kifizetési ügynökség levonhat a támogatás értékéből vagy el is tilthatja ettől a gazdákat.