Zsebből és szívből is bőven adakoztak nemes ügyekre
Mélyen a zsebükbe nyúltak azok, akik megtehették: a Panorama Boutique Hotel rendezvé...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A mikóújfalusi vasúti átjáró javítása miatt nem tudnak ott közvetlenül kijutni az országútra a málnási kőbányában megrakott teherautók, így kénytelenek Málnásfürdőn keresztül közlekedni. A település lakóinak fölöttébb kényelmetlen a napi több száz teherautó dübörgését hallgatni. Most már „csak” ez a panasz, mert az a gond, hogy az autók által felvert port szívják, időközben megoldódott, miután a megyei önkormányzat letakaríttatta az úttestre télen kiszór homokot.
Egy málnásfürdői lakos szerint akár napi 200-300 kamion is elhalad a háza előtt, fele üresen, fele pedig megrakva, és hiába tették ki az önkormányzat kérésére a sebességkorlátozást előíró táblát, arra fittyet hánynak a sofőrök.
Megkerestük Kovács Ödön megyemenedzsert, mondjon valami biztatót a vasúti átjáró feljavításának elkezdéséről. Nos, nem éppen ebbe az irányba kanyarodott a beszélgetés, mert kifejtette: mint minden munkálatot, ezt is nagyon sok előre nem látható tényező befolyásolja, kezdve az időjárástól egészen addig, hogy mikor kapnak (vagy nem kapnak) meg valamely hatóságtól egy szükséges engedélyt.
Ezzel a projekttel – vagyis a Málnásfürdő és az ágostonfalvi híd közötti, 33 kilométeres, 122-es számú út korszerűsítésével – is nagyon régóta kínlódnak, tudtuk meg, mert sok adminisztratív és egyéb jellegű akadály keletkezett menet közben, mint például az anyagárak, a minimálbérek megemelkedése, amitől meghátrálnak a kivitelezők, mert nem tudják a szerződésben leszögezett árakkal elvégezni a szükséges munkálatokat.
Ha a törvényhez még módszertani útmutató sincs, akkor a megrendelők hónapokig keresik a megoldást arra, leveleznek különböző intézményekkel (azaz leveleznének, mert érdemi választ nem kapnak), próbálják kipuhatolni, hogyan számolhatók el a megemelkedett költségek – addig pedig leáll a folyamat. Aztán az is szúrhatja az emberek szemét – mint az a málnásfürdői híd javításakor is történt –, hogy egy hónapig „nem mozdul semmi”, holott a betonnak van egy kötési ideje (egy hónap), addig nem lehet folytatni a munkálatot – magyarázta a megyemenedzser.
Ettől függetlenül a 122-es megyei út felújítását célzó uniós projekt (meghosszabbított) kivitelezési határideje ez év júliusa, addig be kell fejezni nemcsak a vasúti átjárót, hanem a mikóújfalusi híd feljavítását is. Ez utóbbinál is szükséges lehet a forgalom teljes lezárása, hiszen ha csak félsávon lenne engedélyezve a közlekedés, előfordulhatna, hogy dugó keletkezik az országúton. A végső döntés a rendőrség hatásköre – közölte a megyemenedzser, azzal a rossz hírrel együtt, hogy akkor ennek a munkálatnak az idején is Málnásfürdőn keresztül fognak közlekedni a kamionok. Az az út viszont ezt a terhet el tudja viselni, „úgy volt megcsinálva” – legalább ennyi pozitívum van a dologban.
Ami az önkormányzat hatáskörébe tartozott, megtettük – mondta Szotyori Angéla, Málnás község polgármestere, amikor az ismételt lakossági panaszokkal szembesítettük. „Személyesen beszéltem a helyi rendőrökkel, hogy figyeljenek oda a kamionok sebességére, megígérték, hogy az iskolák környékén is járőrözni fognak. Értem, hogy elégedetlenek az emberek, de muszáj a beruházást megcsinálni. Mégis, hogy lehetne ezt úgy kivitelezni, hogy semmilyen kényelmetlenség ne járjon vele? Ha otthon is meszelünk, festünk, a bútorokat összetoljuk, kerülgetni kell őket, de utána szép lesz a lakás, nemde?” – tárta szét karjait a község elöljárója.
Fotó: Tuchiluș Alex