Segítő Angyalok: példaképek a hétköznapi embernek, hősök a rászorulónak
Van egy tízezer fős közösség Székelyföldön, amelynek tagjai mindig készen állnak seg...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A szakszervezeti bizalmi szerint „az nem úgy működik”, hogy „ha innen elveszek, s odateszem, akkor nem változott semmi”. Az egészségügyi rendszert két forrásból finanszírozzák: az egészségügyi pénztár állja a kórházi kezelések ellenértékét, az egészségügyi minisztérium a többit: sürgősséget, vérközpontokat, egészségügyi igazgatóságokat, megelőzési programokat és – egyáltalán nem utolsósorban – beruházásokat – magyarázza Neagovici.
– Ha tehát elvettek a minisztériumtól, az ott hiányozni fog, mert az egészségbiztosító pénztár nem finanszírozhatja azt, amire a minisztériumnak nem jut. Ferdítés az is, hogy úgy csinálnak, mintha ezt a pénzt odatették volna a biztosítóhoz, mert a biztosító pénze a befizetett egészségügyi hozzájárulásból származik. Az nőtt, persze, de nem azért, mert a kormány egyetlen lejt is odatett volna, hanem azért, mert az a fizetés 10 százaléka – nőttek a bérek, nőtt a befizetett összeg. Bár egyelőre minket is homályban tartanak, attól lehet tartani, hogy a „legegyszerűbb”, amit meg lehet spórolni, azok a beruházások, szerintem nemes egyszerűséggel levágtak minden beruházást – vélekedik Neagovici.
A jövő évi költségvetés tervezetében 11,4 milliárd lej szerepel az egészségügynél, ez 3,4 milliárd lejjel (22,96%-kal) kevesebb, mint az idei összeg. Victor Costache tárcavezető szerint „aggodalomra nincs ok”, mert az egészségbiztosítási pénztár bevétele hárommilliárd lejjel nőtt.