Hirmondo
Hirdetés
Hirdetés

Az egyetlen járható út

Az egyetlen járható út Kovászna megye

Hétfőn kezdődött és ma ér véget a bálványosi Grand Hotelben a Kovászna Megye Tanácsa keretében működő sepsiszentgyörgyi Művészeti és Népiskola, illetve a Grand Hotel Bálványos által rendezett pincér- és recepciósképzés. A részletekről tegnap sajtótájékoztatón számoltak be a szervezők.

A sajtó képviselőit Gáj Nándor, a Sepsiszentgyörgyi Művészeti és Népiskola igazgatója köszöntötte, megjegyezve, az intézmény idén is folytatja az immár két éve zajló felnőttképző-sorozatot. Összefoglalójából megtudtuk, az elmúlt két év alatt jelentősen nőtt a képzéseket igénylő vállalkozók és a résztvevők száma, és a jelek szerint a növekvő tendencia folytatódik. A jelenlegi képzésen négy vállalkozás negyven alkalmazottja, húsz-húsz pincér és recepciós képezheti tovább magát.

Tamás Sándor megyetanácselnök hangsúlyozta, évek óta készülnek arra, hogy egy hangsúlyosabb minőségi előrelépést tegyenek lehetővé a háromszéki turizmus számára. „2017 a turizmus éve Háromszéken. A turizmus a piaci szereplők tevékenysége, a megyei, illetve helyi önkormányzatok elsősorban az infrastruktúra tekintetében segíthetnek, másrészt meg különböző intézményeinken keresztül képzés és továbbképzés tekintetében”. Hozzátette, „nekünk fontos, hogy a »maradjanak itthon a fiataljaink« ne csak szlogen legyen, hanem tegyünk is ennek érdekében”.
Mayer Gyula, a veszprémi Séf Szakképző Iskola vendéglátóipari, illetve kereskedelmi és idegenforgalmi szakembere elmondta, „örömömre szolgál, hogy most kifejezetten vállalkozói kört megszólítva bonyolíthatjuk le ezeket a képzéseket, hiszen mindenki látja, érzi, mi hiányzik ahhoz, hogy magas szintű vendéglátást és szállodai szolgáltatást nyújthassunk a vendégeknek.” Hozzátette, úgy véli, a huszonegyedik század legnagyobb kihívása a humánerőforrás menedzselése lesz, ami a vendéglátásban fokozottan érvényesül majd. „A szakmában megszűnt az a fajta szemlélet, hogy papírokat, okleveleket gyűjtsünk, a vállalkozó és a vendég elvárása egyaránt a kompetencia bővítése. (…) A humánerőforráson áll vagy bukik, hogy egy adott régióról milyen hír megy”, véli.

Szarvadi-Téglás Loránd, a Grand Hotel Bálványos ügyvezető igazgatója egyetértett Mayer Gyulával abban, hogy a legnagyobb kihívást jelenleg nem a rossz út vagy a vendéghiány, hanem a munkaerő toborzása és képzése jelenti. „Egy évvel ezelőtt ötvenfős személyzettel működtünk, amióta a wellness-központ beindult, a munkaerő-igény százhúsz fő, jelenleg kilencvenötre feltornáztuk a létszámot. Ebben az időszakban a hely foglaltsága, kihasználtsága 28-ról 65 százalékra emelkedett, sokkal hatékonyabbak vagyunk, ám ehhez emberekre van szükség.” Hozzátette, mivel az állami intézmények által biztosított képzések hiányzanak egyes régiókban, vagy nagyon alacsony szintűek, a vállalkozók számára az egyetlen járható út a helyi önkormányzatokkal és kitűnő szakemberekkel együttműködve a jelenlegihez hasonló kezdeményezések elindítása. „Hiszek abban, hogy ez egy kezdet, Mayer Gyulával már tervezzük a folytatást, hiszen ez az egyetlen út, hogy legyőzzük ezt a kihívást”, fejtette ki.

Hirdetés
Hirdetés
Névtelen hozzászólás