Év végéig beüzemelik az okoskukák többségét, de a lakosság mentalitásának is változnia kell
Ez évben 100, jövőre további 41 okoskukát állítanak működésbe Sepsiszentgyörgyön Az ...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Tegnap délelőtt 11 órától a sepsiszentgyörgyi Székely Mikó Kollégiumban tartottak tájékoztatót a megyei tűzoltóság képviselői, a téma a tűzvédelmi engedélyek megszerzése, az ezzel járó törvényes kötelezettségek, illetve az elkerülhetetlen bírságok voltak. A meghívott településvezetők, tervezők, tanintézmények, cégek vezetői főként a bírságok említése után adtak hangot elégedetlenségüknek.
Közel száz érdeklődő jött el a tájékoztató jellegű találkozóra, ahol a megyei tűzoltóság vezetősége, szakemberei a tűzvédelmi engedélyek kibocsátásának procedúráját, az ezzel járó kötelezettségeket ismertették aprólékosan, illetve a jelenlévők kérdéseire igyekeztek válaszolni.
A találkozó fél sikerrel végződött, ugyanis a feltett kérdések nagyja arra vonatkozott, hogy az érintettek honnan teremtsék elő az engedélyek kiváltásához, megszerzéséhez szükséges költségeket, illetve azt is firtatták, miért nincs több idő az amúgy időigényes eljárásra. A házigazdák elmondták, az ők kompetenciájuk csupán tanácsot adni, az engedélyt kibocsátani, illetve a hiányokat megállapítani, majd bírságolni.
– A régi közintézményeinknek, az iskolának, óvodának, a polgármesteri hivatalnak nincs tűzvédelmi engedélye. Meglátásom, hogy túl nagy összegeket kérnek a dokumentációk összeállításáért – részletezte érdeklődésünkre Bács Márton Csaba sepsibükszádi polgármester.
– Tájékoztatás miatt vagyunk itt. Szerintünk nincsenek gondok az épületekkel, ám nem minden felel meg az új szabályoknak: ezt iparkodunk javítani – magyarázta Tóth-Birtan Csaba sepsiszentgyörgyi alpolgármester. Sztakics Éva alpolgármester asszony azzal egészítette ki, hogy a megyeszékhelyen is vannak olyan iskolák, ahol szerkezetbeli módosításokat kell elvégezni, ám ezeket képtelenség befejezni az adott határidőig a hosszas közbeszerzési procedúrák miatt.
– Elgondolkodtató, hogy egy új iskola 2008-ban rendben volt papíron is, most pedig bírságolhatnak érte. Akár a sportcsarnokok esetében, itt is egy nagyobb projektben kellett volna gondolkodni. A helyi önkormányzatoknak olyan nagy összegeket kell kifizetniük az iskolák esetében, amelyre nincs fedezet, nincs ahonnan előteremteni ezeket. Egy 250 négyzetméteres új iskolánál – ha csupán a tűzvédelmi engedélyről, füstérzékelőkről, strukturális módosításokról beszélünk – közel 50 ezer lejes költségekről beszélhetünk. Egy gazdaságilag gyengébb község – mint például Borosnyó – honnan teremtse elő ezeket az összegeket az iskoláira? A kormány nem gondolkodik reálisan! – méltatlankodott Nagy Csongor László, a nagyborosnyói Bartha Károly Gimnázium igazgatója.