Hittel és oktatással a kirekesztés ellen
Evangelizáció, kiállítás, táncház és szakmai konferencia is része annak a háromnapos...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A magyarországi székhelyű Jancsó Alapítvány a 2016/2017-es tanévtől kezdődően minden tanévben megrendezi a háromszéki Gelence településen született, nagynyújtódi dr. Jancsó Benedek tudós polihisztor nevét viselő történelmi emlékversenyét erdélyi magyar nyelvű általános iskolák VII. és VIII. osztályos diákjai számára, utóbbi években a Romániai Magyar Pedagógus Szövetséggel együttműködésben. A Budapesti Egyetemi Katolikus Gimnáziumban, a neves tudós tanárkodásának első budapesti székhelyén megtartott döntőre tíz háromfős csapat jutott ki, első helyen a gyimesközéploki Majláth Gusztáv Károly Általános Iskola diákjai végeztek, megismételve két évvel ezelőtti bravúrjukat. Közülük került ki az egyik különdíjas is Halász Örs személyében, a másikat Finta Eszter, a barátosi Bibó József Általános Iskola tanulója hozta haza. Tavaly a lemhényi diákok diadalmaskodtak.
A 16. századi magyar várháborúk korát feldolgozó vetélkedő második helyezettje a balavásári Török János Általános Iskola csapata lett, a harmadik díjra pedig – megosztva – a barátosi iskola és a gyergyócsomafalvi Köllő Miklós Általános Iskola csapata érdemesült. A versenyzők teljesítményét oklevéllel, értékes könyvajándékokkal és a versenyt követő napon az egri várat megtekintő kirándulással ismerte el a verseny zsűrije és a szervezők.
Jancsó Benedek rövid pancsovai, majd közel tízéves aradi tanári pályafutása alatt jelentős írói munkássága, tanári és közéleti aktivitása következtében megérdemelten foglalhatta el az 1687-ben alapított neves budai iskola magyar irodalom tanszékét. Ő volt az iskola Vörösmarty nevét viselő önképzőkörének tanárelnöke is, és itt indította el az Egyetemes Közoktatási Szemle című folyóiratot, mely a pedagógiai szemlélet megváltoztatásának vezérhajója volt korában. Jancsó Benedek emlékét az iskolában a tudós-tanár mellszobra őrzi, mely a Székely Nemzeti Múzeum igazgatója, Vargha Mihály szobrászművész alkotása.
Fotó: Jancsó Alapítvány