Olcsóbb lett a vagyonmegosztási pereskedés
A mindent átfogó dráguláshullám elkerülte a vagyonmegosztási perek költségét, egy tö...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Helyi gazdák, megyei és országos mezőgazdasági intézmények vezetőinek jelenlétében tartottak gazdagyűlést tegnap Bodokon. A művelődési otthonban sorra került tanácskozáson mintegy 200 gazda vett részt.
Az ülés elején dr. Nicolae Codreanu a szarvasmarhák szaporításával kapcsolatos előírásokat ismertette az egybegyűltekkel, és felhívta a figyelmet arra, hogy idén tavasztól, súlyos bírság terhe mellett, minden három évnél idősebb lónak rendelkeznie kell saját útlevéllel. Laurenţiu Baciu, aki a bukaresti Vidéki Beruházási Ügynökség (AFIR) részéről érkezett, azt mondta: az országban jártában-keltében, máshol nem látott ilyen mértékű érdeklődést a mezőgazdaság ügye iránt. Fodor István házigazda polgármester nem volt elragadtatva a tanácskozástól. Szerinte sok szépet elmondtak, de abból a gyakorlatban szinte semmit sem lehet megcsinálni.
– Hiába mondják János bácsinak, hogy uniós vágóhidat lehet építeni, mert a pályázathoz szükséges 500 oldalas dokumentációt elolvasni sem tudja, nemhogy megírni. Amíg nem lesz legalább tíz cég, olyan, mint a LAM Alapítvány, emelyek – természetesen nem ingyen, hanem jó pénzért – pályázatokat írnak, addig nincs, amiről beszélni – méltatlankodott Fodor István.
A polgármester szerint „felfoghatatlan” az az általa is megtapasztalt gyakorlat, hogy miután egy pályázatot elkészítesz a kormány által kiadott útmutató (Ghidul solicitantului) szerint, azután ők „elővesznek az asztal alól egy másikat”, s aszerint ellenőrzik le a munkát, és nyilván nem lesz jó. Fodor szerint, amíg ezeket „nem hozzák egyenesbe”, addig fikció marad az, hogy az Európai Unió által felajánlott nem kevés pénz elérje a célját: a vidék felzárkóztatását.