Zsebből és szívből is bőven adakoztak nemes ügyekre
Mélyen a zsebükbe nyúltak azok, akik megtehették: a Panorama Boutique Hotel rendezvé...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A Kézdivásárhelyi Tanulók Klubja hagyományos, Kézdi Kupa nevet viselő táncversenyén közel 200 táncos kápráztatta el az érdeklődőket. Az esemény különlegességét az adta, hogy idén fennállása 30. évfordulóját ünnepli a céhes városi „Mazsi Csoport”, amely 1995 tavaszán alakult meg Kis Katalin tanárnő kezdeményezésére az ország első mazsorettcsoportjaként. Széleskörű repertoárjuk elválaszthatatlanul összeforrt a Kézdivásárhelyi Ifjúsági Fúvószenekaréval, együttesen elismert és sokszorosan kitüntetett résztvevői a hazai és nemzetközi rendezvényeknek.
A Kézdivásárhelyi Tanulók Klubja mazsorettcsoportja házigazdához méltón adta meg az ünnepség alaphangulatát a klub fúvószenekarának közreműködésével, amit a későbbiekben tovább fokoztak a baróti, kovásznai, sepsiszentgyörgyi és zágoni csoportok. A résztvevők az Éljen a haza! indulóra vonultak be, miközben a nagy mazsik táncoltak és mutatták be botforgató tudományukat. A későbbiekben jól megfért egymás mellett a többféle stílus, a klasszikus botot, pompont felhasználó mazsorett-produkció, az akrobatikus elemekkel teletűzdelt torna és tánc.
„A fúvószenekar nélkül a mazsorettcsoport sem létezne, hiszen eredetileg azért jöttünk létre, hogy az ő produkciójukat színesítsük. Személy szerint számomra is újdonság volt ez a műfaj, hiszen testnevelő szakosként korábban atletizáltam, síztem, de nem táncoltam. Kezdetben a határon túliaktól tanultuk a műfajt, emlékszem, az első táncot a Rétyi-tó melletti aprócska színpadra koreografáltam. Nagyon összetartó közösséget alkotunk, a régi mazsijaink visszajárnak, ami nem meglepő, hiszen sokan 14–15 évig tartoztak ide, mondhatni többet jártak hozzánk, mint iskolába” – részletezte lapunknak Kis Katalin, azt sem rejtve véka alá, hogy az elmúlt évtizedekben számtalan házasság köttetett a zenekar tagjai, illetve a mazsorettek között.
Nehézségekből is kijutott, hiszen nem egyszerű a mindig elegáns mazsorettek öltözékét biztosítani, kezdetben még cukros zsákokból varrták a pomponokat. „Huszonöt évembe telt, hogy tudjunk vásárolni egy rend olyan mazsorettcsizmát, amilyenben az anyaországiak is táncolnak” – idézi fel az oktató.
Legtöbbször fúvószenére táncolnak, de repertoárjukban megtalálható több tánckoreográfia is: induló, csárdás, polka, charleston, jive, cha-cha-cha, diszkó. A 25 éves jubileumi emlékműsort nagy bánatukra a világjárvány meghiúsította, így nem tudták a nagyérdemű előtt bemutatni a nagyon várt és sokat gyakorolt apa-lánya táncprodukciót sem. A mostani ünnepségre közös szalagostánccal készültek a lányok.
Mindenki kapott emlékérmet, oklevelet, illetve különleges elismerésben részesítették Kádár Erzsébet könyvelőt és Bereczki Klára varrónőt, akik munkájukkal a kezdetektől hozzájárultak a csapat sikeréhez. A sportcsarnokban kiállították azon ruhákat is, amelyekben az elmúlt 30 évben pompáztak a kézdivásárhelyi mazsorettek.
Fotó: Bartha Zsófia