Egy hónap körülire csökkent a várakozási idő az elméleti és gyakorlati sofőrvizsga között
Egy évtized óta nem látott módon, egy hónap körülire csökkent a várakozási idő a gép...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A Kovászna Megyei Statisztikai Hivatal legfrissebb összesítése szerint április 17-ig megyénkben 43.136 kérdőívet töltöttek ki, a legtöbbet, 13.741-et Sepsiszentgyörgyön, 4062-öt Kézdivásárhelyen, 2070-et Kovásznán, 1434-et Baróton és 1187-et Bodzafordulón. A községek közül 2265 kitöltött kérdőívvel Előpatak vezeti a sort, Gelence követi 1459 űrlappal, a lista legvégén pedig Bölönt találjuk 54 beküldött kérdőívvel.
A viszonylag alacsony részvétel ellenére Háromszék az országos átlagnál még mindig jobban teljesít. A népszámlálás első öt hetében az ország lakosságának 22,1 százaléka vett részt az összeíráson, ehhez képest megyénkben 23,2 százalék azok aránya, akik már eleget tettek kötelezettségüknek.
Mint ismeretes, a cenzus jelenleg is zajló szakaszában lehetőségünk van önmagunk „megszámolására”. Azoknak, akik nem rendelkeznek internetkapcsolattal, nem tudják megfelelően használni a számítógépet, esetleg bizonytalanok egyes kérdések megválaszolásában, az illetékesek azt tanácsolják, hogy keressék fel bizalommal az erre a célra kialakított összeírópontokat, ahol jól felkészült számlálóbiztosok nyújtanak segítséget.
A kitöltőpontokat gyakran látogatott közintézményekben, bevásárlóközpontokban hozták létre az önkormányzatok, a községekben általában a polgármesteri hivatalok épületében működnek. Ezekben az irodákban gyorsabb és könnyebb a kitöltés, hiszen a számlálóbiztosok akár tizenöt perc alatt kitöltik a segítséget kérők űrlapjait. Ezzel szemben a kérdések otthoni megválaszolása legkevesebb fél órát vesz igénybe.
A szakemberek két egyre inkább terjedő álhírre is felhívják a figyelmet: ezek egyike szerint a segítőpontokon kitöltött kérdőívek után nem jár a fizetett szabadnap, a másik szerint pedig a népszámláláson való részvételt száz lejjel jutalmazzák. Mindkét állítás hamis. Először is mindazok, akik május 15-ig sikeresen kitöltik a kérdőívet, egy fizetett szabadnapban részesülnek függetlenül attól, hogy ezt a saját otthonukban vagy egy kitöltőponton végezték. Másrészt a népszámláláson való részvétel semmiféle pénzjutalommal nem jár.
Fontos tudni, hogy a népszámlálás mindenki számára kötelező. Akik az első szakaszban nem töltötték ki a kérdőívet, és a második szakaszban nem engedik be lakásukba az őket felkereső számlálóbiztost, akár pénzbüntetést kaphatnak. Ugyancsak jó tudni, hogy a romániai magyarságra nézve különösen nagy tétje van az összeírásnak: a cenzus eredménye nemcsak egy-egy település jövőjét határozza meg a következő tíz évre, hanem befolyásolja a román állam viszonyulását a magyar közösséghez, ugyanis ezeket a számokat tekintik majd hivatkozási alapnak az anyanyelvhasználati és egyéb kisebbségi jogok alkalmazása terén.
Meg mi a szarra nem koteleznek, nem vagyunk eleget ellenorizve mindjart csippre csipet kapunk a seggungbe is.