Egy hónap körülire csökkent a várakozási idő az elméleti és gyakorlati sofőrvizsga között
Egy évtized óta nem látott módon, egy hónap körülire csökkent a várakozási idő a gép...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Megszámolni sem tudják, annyi fizetésük lesz a polgármestereknek, alpolgármestereknek, megyei tanácselnököknek és alelnököknek – ha hinni lehet a kormánynak. A háromszéki elöljárók nem ennyire optimisták.
Ejsze, én egyelőre nem veszek fel kölcsönt arra a fizetésre – mondja Henning László, a megyei tanács alelnöke.
– A Boc-kabinet már megszavazott egy bértörvényt, amit soha nem alkalmaztak. Ezt a 30 százalékot még elhiszem forma, de hogy nekünk 10 ezer lej feletti bérünk legyen, azt akkor hiszem, amikor a számlámra átutalták – mondja a tanács alelnöke. Henning úgy érezte, hogy diszkriminálták, amikor legutóbb, a bérkiegészítésről rendelkező törvény szó szerint leszögezte, hogy a tanácselnökök és helyetteseik, valamint a polgármesterek és helyetteseik fizetése nem emelkedik, úgyhogy „el tudna viselni” valamennyi kompenzációt.
Tóth-Birtan Csaba, aki jelentős összeget vesztett, amikor elvállalta a sepsiszentgyörgyi alpolgármesteri tisztséget „erősen várja a pillanatot”, amikor megemelik a fizetését, mert szerinte „nem racionális” az, hogy a polgármester, aki gyakorlatilag az összes felelősséget viseli, kevesebb pénzt vigyen haza, mint a beosztottjai, ahogyan az most sűrűn előfordul.
Kisgyörgy Sándor kőröspataki polgármester nemes egyszerűséggel „mesebeszédnek” minősítette a polgármesterek jelentős béremeléséről szóló híreket. Úgy könnyű bért emelni, hogy kiadják, hogy a helyi költségvetésből kell fedezni. A tudomány jelenlegi állása mellett a jelenlegi béreket sem bírjuk kifizetni, akkor az emelt fizetésekre honnan lesz pénz? – teszi fel a kérdést a polgármester.
A képviselőház a héten szavazta meg a választott elöljárók bérének 30 százalékos emelését, de július 1-jétől ezek további számottevő növelését tervezik. <<