Egy hónap körülire csökkent a várakozási idő az elméleti és gyakorlati sofőrvizsga között
Egy évtized óta nem látott módon, egy hónap körülire csökkent a várakozási idő a gép...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A március 15-i ünnepségsorozat keretében tegnap Nyergestetőn és Bodvajban is megemlékeztek az 1848–1849-es forradalom és szabadságharc hőseiről.
A kézdivásárhelyi Bod Péter Tanítóképző és testvérintézményük, a debreceni Kölcsey Ferenc Református Tanítóképző Főiskola Gyakorló Iskolájának tanárai és diákjai 14 órától az 1848–1849-es emlékműnél mutatták be verses-zenés műsorukat, amelyet a Gligor Zoltán zenetanár vezette iskolakórus által előadott dalok foglaltak keretbe. Béres Erika szavalata után a Hogyan él a mi emlékezetünkben Nyergestető? című összeállítással idézték fel a szabadságharc székely honvédjeinek hősiességét. Lencsés Bettina debreceni diák szavalatát a Bod Péter-iskola furulyacsoportjának előadása követte, majd az emlékműnél a kegyelet koszorúit helyezték el a két tanintézmény vezetői, Derzsi Gyula, Kézdivásárhely alpolgármestere, továbbá Terézváros és Mezőhegyes, a céhes város testvértelepüléseinek képviselői. Az ünnepség ideje alatt a Székely Virtus Hagyományőrző Egyesület kézdiszéki csapatának tagjai álltak díszőrséget.
A tömegsírnál az Apor Péter Szaklíceum és a kászonújfalusi Tuzson János Általános Iskola diákjai is versekkel és alkalomhoz illő dalokkal tisztelegtek a hősök emléke előtt: „Mi késztette tettre egykor a márciusi ifjakat, akik fiatalságukat, életüket arra áldozták, hogy jót cselekedjenek hazájukkal, nemzetükkel, hogy küzdjenek egy jobb életért? Milyen erők kellenek ahhoz, hogy Pesten, Pozsonyban, Kolozsvárott, Újvidéken és Háromszéken ugyanazt érezzék, ugyanazért szálljanak fegyverbe? – tette fel a kérdést Bors Gyöngyvér kilencedik osztályos diákszónok.
A nyergestetői megemlékezés-sorozat folytatásában előbb a bélafalvi Tuzson János Hagyományőrző Társaság gyalogosai, valamint a tápióbicskei tüzérek és hagyományőrző betyárok helyezték el a tömegsírnál a kegyelet koszorúit, majd leleplezték a Zabola és anyaországi testvértelepülése, Füzesabony által állíttatott, Datki Sándor zabolai fafaragó munkáját dicsérő iker-kopjafát. „Egymás távolról való megismerése, tisztelete nem mélyülhet igaz barátsággá. Úgy láttuk jónak, hogy a Nyergestetőn állítsunk bizonyítékot baráti és testvéri kötődésünknek, egymás megbecsülése bizonyítékaként, ahol a hősök utolsó leheletükig kiálltak a haza védelmében”, hangzott el. A Beke Tivadar református lelkész által megáldott emlékjelt Nagy Csaba füzesabonyi polgármester, a kopjafa-állítás kezdeményezője és Demes Botond zabolai alpolgármester is megkoszorúzta. Késő délután a Manócska Napközi Otthon pedagógusai és a szülők közösen koszorúztak az intézmény nyergestetői kopjafájánál.
Tizedik alkalommal volt díszben a felújított kohó
Tegnap a felújított bodvaji kohó előtt – ott, ahol Gábor Áron Háromszék önvédelmi harcának első ágyúit öntötte –, Erdővidék népe tizedik alkalommal emlékezett meg az 1848–49-es forradalomról és szabadságharcról. Jubileumi ünnepség lévén, a felszólalók ezúttal a kohó és a megemlékezések kezdetének történetét is felelevenítették.
A résztvevőket ezúttal is Mihály Réka tanítónő, a nagybaconi Benedek Elek Művelődési Egyesület elnöke köszöntötte, majd Demeter Zoltán, a baróti Gaál Mózes Közművelődési Egyesület titkára intézett ünnepi beszédet a jelenlevőkhöz. Demeter emlékezett a kohó restaurálását annak idején szívügyüknek tekintő emberekre, és név szerint megemlítette azokat is, akik benne voltak a felújítását kezdeményező bizottságban. Mint mondta, az ügyet, az akkor megyei tanácselnök Demeter Jánosnak köszönhetően, Kovászna Megye Tanácsa is felpártolta, így történhetett meg a kohó felújítása, és felavatása 2006. októberében. 2007. március 14-én szervezték az első ünnepséget a bodvaji kohónál, köszönhetően annak, hogy Bardocz Csaba volt baconi polgármester is felkarolta annak ötletét. A szónok köszönetet mondott a mindenkori szervezőknek a hozzáállásért, azoknak a magánszemélyeknek vagy egyesületi tagoknak, akiknek köszönhetően az építmény évről évre látványos díszítésben, méltó módon fogadhatta az ünneplőket, nem utolsósorban pedig Bacon község jelenlegi vezetésének és az önkormányzat alkalmazottainak is, akik a megemlékezés jó lebonyolításának feltételeiről mindig gondoskodtak.
Dr. Demeter János a kohó újjáépítéséhez fűződő személyes élményeiről beszélt, felelevenítve az első, 2007-es megemlékezés pillanatát is, mely, mint mondta, felülírta a kohó 2006-os avatásakor történt székely-magyar szembenállás kellemetlen emlékét.
– Ha nem egymással szembe, hanem egymás mellett haladunk, akkor meg tudunk valósítani számunkra fontos dolgokat. Így van ez Székelyföld jövőjével is, azt csak közösen tudjuk felépíteni – mondta.
Dr. Csige Sándor Zoltán konzul Orbán Viktor üzenetét olvasta fel, majd Szabó Előd ürmösi unitárius lelkész áldásával ért véget az ünnepség, melyen közreműködött a nagybaconi fúvószenekar, énekelt Lakatos Andrea (Kisbacon), Ilkei Árpád (Vargyas), Tordai Ákos (Barót), valamint a baróti Zathureczky Gyula énekkar, szavalt Incze Zoltán (Bölön), Mátis Edina (Apáca) és Benkő Zsolt (Székelyszáldobos). Az ünnepség alatt díszőrséget álltak a szegedi III. Honvédzászlóalj Hagyományőrző Egyesületének honvédjei, a Székely Virtus Hagyományőrző Egyesület huszárai és tüzérei, a HVIM erdővidéki tagjai, más fiatalok.