Kézdivásárhelyen született, Amerikában vált népszerű fotóssá
Dienes Andor György, a Kézdivásárhelyen született, majd világhírűvé vált fényképész,...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Országos akció részeként, a háromszéki rendőrség is bekapcsolódott az Europollal partnerségben kivitelezett, az internetes vásárlás veszélyeire figyelmeztető kampányba. Mi a panaszokra is kíváncsiak voltunk.
Kérdéseinkre kiderült, hogy Háromszéken nem lehet jelenségként beszélni az internetes átverésekről, csak elszigetelt panaszokat jegyeznek az illetékesek.
A Vásárolj biztonságban, fizess biztonságosan nevet viselő kampányra a hatóságok szerint azért volt szükség, mert gombamód szaporodnak a különféle termékeket, szolgáltatásokat ajánló honlapok, a vásárlók pedig nem minden esetben tudják eldönteni, hogy melyik a megbízható, illetve az internetes vásárláskor rájuk leselkedő veszélyekről is keveset tudnak.
Mielőtt egy honlapról vásárolnánk, mindenképpen ellenőrizzük ennek törvényességét, ellenőrizzük, hogy a „kereskedő” identitása, címe legyen publikusan feltüntetve a honlapon (ellenkező esetben legyünk óvatosak), illetve föltétlenül olvassuk el a feltételeket, a termék „visszafogadására” vonatkozó passzusokat.
Böngésszünk át minden kérdést, főképpen a bankkártyánkra vonatkozó adatokról szólókat, ne nyomjunk minden felvillanó ablakra „okét”, inkább tájékozódjunk előtte, hogy mire is adunk engedélyt.
Ha nem értünk annyira az informatikához, hogy a különféle applikációk törvényességét, eredetét leellenőrizzük, akkor egy egyszerű Google-kereséssel kutassunk fel más felhasználók által közzétett értékeléseket.
Nagyon fontos: csakis a csalók kérik, hogy bankkártyánk adatait e-mailen, vagy telefonon osszuk meg velük. Ha mégis elküldtünk a bankfiókunkra, kártyánkra vonatkozó adatokat valakinek, akkor azonnal tiltsuk le a kártya, fiók használatát, és mihamarabb értesítsük az adott bankot – figyelmeztetnek az illetékesek. <<