Keddtől próbavizsgáznak a nyolcadikosok
Kedden kezdődött, és csütörtökig tart a nyolcadik osztályos diákok képességfelmérő p...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Ismét a nyilvánosság segítségét kéri a bodoki Ene Zsuzsanna, aki korábban lapunk hasábjain hatalommal való visszaéléssel, hamisítással vádolta a megyei rendőrséget, illetve az ügyészséget, állítása szerint a rendőrség vezetősége bosszúból ellehetetleníti egyenruhásként dolgozó férje életét.
Az Ene család kálváriája 2012-ben kezdődött, amikor az asszony lapunkban nyilvánosságra hozta, hogy az egyik, a rendőrség, illetve ügyészség által összeállított dossziéban elhunyt személy is „tanúskodott” ideig-óráig, aztán „eltűnt” a listáról. „Médiaszereplését” nem felejtették el a háromszéki hatóságok, rendőr férjét azóta havonta kihallgatják, jelentgetik – állítja a nő –, újabban pedig pisztolyától akarják megfosztani.
– A cikk megjelenése előtt lakbér-pótlékot kapott a férjem, ám az a bizonyos újságbeli nyilatkozatom után, 2012–2014 között elvágták ezt a plusz pénzt – panaszolja Ene Zsuzsanna. – Rá akartak venni, hogy lakjunk a tulajdonunkban lévő, ám omlásveszélyes házban. Ezért pereskedett a férjem két évig, most pedig hirtelen kiderült, hogy fölöslegesen jártuk a törvényszéket. Törölték a határozatot, mivel nem jó helyen folyt a tárgyalás. Eközben a férjemet munkahelyén különféle fenyítésekben részesítették a per miatt. Egy „hirtelen bekövetkezett” személyzethiány miatt több hónapon keresztül egyedül 24 órázott Bodokon. Egyik felettese jelentése miatt a napokban Bukarestbe kellett mennie pszichológiai vizsgálatra, ahonnan 3 óra tesztelés után elküldték azzal, hogy „indoklás nélkül” küldték oda a helyiek. Bosszúállósat játszanak velünk, igyekeznek megtörni a férjemet. Közölték vele, hogy ha lemond a pereskedésről, megszűnik minden gondja – sírta el gondjait a rendőrfeleség.
Zsuzsanna számtalan okmánnyal igyekezett bebizonyítani, hogy a rendőrség „lejáratási hadjáratában” iratokat is hamisít, dátumelírásokkal, utólag módosított hivatalos bizonylatokkal támasztotta alá mondandóját.
– Ha a saját emberüknek meghamisítják a papírjait, csak azért, mert megtehetik, akkor mit művelhetnek el egy egyszerű emberrel? – tette fel a költői kérdést. – Rendőrként már nem harcolhatsz a jogaidért? Férjem a munkahelyével játszik csupán azért, mert az igazát keresi. Ma a pisztolyát veszik el, holnap a munkahelyét.
Ivașcu Marius Daniel, a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság ideiglenes parancsnoka szerint nem az Ene Lucian esete az első, amikor a periodikus pszichológiai vizsgákon elért eredmények miatt újra kivizsgálnak egy egyenruhást, illetve felülbírálják, hogy hordhat-e fegyvert.
– A rendőrségen belül – pozíciótól függetlenül – senki nem engedheti meg magának, hogy személyes hadjáratot folytasson valaki ellen. Az alkotmány mindenkinek biztosítja a jogot az igazságszolgáltatáshoz, így nem furcsa, ha egy munkavállaló perre adja alkalmazóját (jelen esetben a rendőrséget) – magyarázta.
Arra a kérdésünkre, hogy miként fordulhat elő, hogy hivatalos okiratokon hamisításra utaló dátumelírások legyenek, Ivașcu elmondta, valószínűleg emberi hibáról lehet szó, és újfent kihangsúlyozta, hogy az intézményen belül nem folytatnak bosszúhadjáratot senki ellen.
” …– Rá akartak venni, hogy lakjunk a tulajdonunkban lévő, ám omlásveszélyes házban….”
Ezt hogy ertsem tisztelt rendorfeleseg ? Hogy onoknek van egy hazuk de inkabb berben laktak, hogy potlekot/tamogatast kapjanak es ennek megvonasaval inkabb panasz aradatot inditottak? Tegye oda a kicsi kacsojat es javitsa meg a hazat az on kedves ferje. Sokaknak , hajlektalanoknak, jol jonne egy effele haz is , csakhogy magukenak tudjak, legyen egy fedel a fejuk felett. Onok inkabb berlakasert sirankoznak ervelve, hogy omlas veszellye all fenn? Ezek szerint nem gazda a..gazda.