Két kézdivásárhelyi lakos is százezer lej fölötti összeggel tartozik az önkormányzatnak
Kézdivásárhelyen kimagasló arányban fizették be a fizikai és jogi személyek egyaránt...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Az európai békét és egységet középpontba állító Európa-napot minden évben május 9-én ünneplik, annak emlékére, hogy Robert Schuman francia külügyminiszter 1950-ben ezen a napon tárta a világ elé tervét, amely később Schuman-nyilatkozatként vált híressé. Ebben új politikai és gazdasági együttműködést vázolt fel Európa számára annak érdekében, hogy a kontinens országai között soha többé ne robbanjon ki háború. Schuman azt javasolta, hogy az alapító tagállamok (Franciaország, Nyugat-Németország, Olaszország, Hollandia, Belgium és Luxemburg) szén- és acéltermelésüket rendeljék egy közös főhatóság, az Európai Szén- és Acélközösség alá, amelyre ma az Európai Unió elődjeként tekintünk.
A kézdivásárhelyi rendezvénynek a Gábor Áron tér ad otthont, ahol az érdeklődők az Európai Unió működésébe, programjaiba kaphatnak betekintést tematikus előadásokon és beszélgetéseken keresztül, ugyanakkor azt is megtudhatják, hogy milyen előnyök származtak Románia 2007-es uniós csatlakozásából.
A 14 órától kezdődő esemény során a jelenlevők megismerkedhetnek az Erasmus mobilitási programmal, az Európai Parlament gyakornoki programjával és a 18 évet betöltött fiataloknak ingyenes utazást biztosító Discover EU pályázattal, illetve tájékoztatást kaphatnak az Unió által folyósított mezőgazdasági támogatásokról. Az érdeklődők kvíz keretében tehetik próbára az EU-val kapcsolatos ismereteiket, valamint kipróbálhatják a Gyulafehérvári Caritas által fejlesztett, önkéntességet népszerűsítő társasjátékot is.
Szöllősi Tamás, a Kézdivásárhelyi Ifjúsági Szervezet elnöke lapunknak elmondta, az Európa-napi rendezvény célja tudatosítani a fiatalokban, hogy bár az Európai Unió Háromszékről nézve távolinak tűnhet, előnyeit mindenki testközelből megtapasztalhatja az uniós finanszírozásból megvalósult beruházások, vagy a különböző támogatási programok és pályázatok révén.
„A mai generáció beleszületett az Unióba, nem kell vízumért szaladgáljon, nem kell roaming-díjakat számolgasson. Kinyílt számukra a világ, nagyon sok vagány lehetőség van, ezeket szeretnénk szélesebb körben népszerűsíteni, hogy minél több fiatal élhessen velük, tanuljanak, lássanak világot, és a batyujukat megpakolva élményekkel, tapasztalatokkal térjenek haza” – fogalmazott a szervező. Hozzátette, a rendezvényre nemcsak fiatalokat, hanem minden olyan érdeklődőt várnak, aki szeretne többet megtudni az EU-ról és az általa nyújtott lehetőségekről.
A részletes program a Facebook-eseménynél elérhető.
Fotó: Pinti Attila