Miután a napokban leaszfaltozták a parkolót, sokkal civilizáltabb képet mutat a kézdivásárhelyi kórház frontja. A munkálat a köz- és a civilszféra összefogásának köszönhetően valósulhatott meg, és egy sor változást von maga után: bizonyos járművek nem hajthatnak be a kórház területére.
Évekkel ezelőtt kezdődött el az a folyamat, aminek köszönhetően most már tágas, korszerű, csatornarendszerrel ellátott parkoló áll azok rendelkezésére, akik felkeresik a céhes város kórházát. Az egészségügyi intézmény eddig pénzhiány és más buktatók miatt nem tudta leaszfaltozni a helyet.
Dr. Kelemen András nőgyógyász főorvos, a kézdivásárhelyi kórház korábbi menedzsere elmondta: a leghosszabb „szülés” levezetésén van túl, bár a köldökzsinórt már az új vezetőség vágta el. A parkoló építését körülbelül hét éve kezdték el, miután a kórház előtti dimbes-dombos, gazos területet az akkori városvezetés megvásárolta az intézmény számára. A terület rendezésénél a községi önkormányzatok, ugyanakkor magáncégek is segítettek, ki erőgéppel, ki építőanyaggal, de a kövezést követő szegélykövek lerakásával elakadt a folyamat, és csak múlt héten jutottak el oda, hogy aszfaltszőnyeget öntsenek.
Ez jó pár módosítást is hoz magával, az új parkoló elkészültével ugyanis korlátozzák a kisbuszok és nagyobb járművek behajtását a kórház területére. Erre azért van szükség, mert előfordul, hogy egy-egy beteget zajos, esetenként tíz főből álló csoport kísér el, akik attól sem riadnak vissza, hogy tettlegességet alkalmazzanak a kórház személyzetével szemben. (Ki kell mondanunk: a romákról van szó – szerk.) Legutóbb a belgyógyászat egyik orvosához ütöttek hozzá, akinek korábban mosdótállal kellett védekeznie egy kisebb csoport agressziójával szemben.
Továbbá fejlesztik a kórház zártláncú kamerarendszerét is, hogy az esetleges incidenseket utólag bizonyítani lehessen, és ezután egy beteggel legtöbb két kísérőt engednek be a kórház területére. Kamerákat helyeznek el a lépcsőházakban és a folyosókon is, úgy, hogy a betegek intimitását ne zavarják.
Ettől függetlenül változik a látogatás órarendje is, hétköznaponként 14–17, hétvégén vagy ünnepnapokon 11–15 óra között lehet a pácienseket felkeresni. Eddig a látogatók folyamatosan jelen voltak, és zavarták a betegeket. A Vasút utcai kaput azonban továbbra sem nyitják meg, mert egy bejárattal sem lehet rendet tartani, emellett legalább öt embert kellene oda alkalmazni – taglalta a főorvos a nehézségeket.
Akkor most ki ott a fonok? Vagy ugyanaz az eset mint a megyekozponti korhazban: van egy menedzser, akit a politikum ultetett oda es van egy hatterember aki valoban ert is az egeszhez? Marmint az egeszsegugyi reszhez.