Egy hónap körülire csökkent a várakozási idő az elméleti és gyakorlati sofőrvizsga között
Egy évtized óta nem látott módon, egy hónap körülire csökkent a várakozási idő a gép...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Ördög rámutatott, bármely cég köthet kollektív munkaszerződést, de azoknál a cégeknél, intézményeknél, ahol 21-nél több az alkalmazott, ez kötelező. Hangsúlyozta, ezek a szerződések az alkalmazottak vagy a szakszervezeteik, illetve az alkalmazó között 2 évre köttetnek, és 1 évet lehet hosszabbítani, ha mindkét fél beleegyezik, ellenkező esetben újra kell tárgyalni.
– A járvány alatt ezeket az újratárgyalásokat nem lehetett megejteni, de mivel a korlátozások lejártak, aktuálissá vált a téma. Természetesen annak érdekében, hogy a munkaszerződések ne fussanak bele egyik napról a másikra a törvénytelenség állapotába, a törvényhozók határidőt is megszabtak az újratárgyalásokra, újrakötésekre: ez 90 nap, amit március 9-től számolunk – magyarázta.
Kérdéseinkre kiderült, Háromszéken az elmúlt években akadtak panaszok, amelyekben a kollektív munkaszerződésekben leírtak be nem tartását kifogásolták: részben állami vagy önkormányzati intézményeknél fordult elő leginkább, hogy az alkalmazottak háborogtak a meg nem adott szabadnapok, illetve a munkahelyek besorolása (veszélyes kategóriáknál) miatt. Ördög szerint itt is elkelne egy törvénymódosítás, a szerződést elsődlegesen ágazati szinten kéne vizsgálni, és az ágazati szinten lefektetett minimális feltételektől kéne kezdeni a tárgyalásokat.
– Az utóbbi években azt tapasztalom, az alkalmazottak ismerik a jogaikat, és odafigyelnek, hogy ezeket be is tartsák. Nyilván, ahol szakszervezet van, ott ez még egyértelműbb, de az alkalmazottak egyesülése alapján történő tárgyalásoknál is mindig akadnak olyanok, akik értenek ehhez – összegzett.