Korszerű húsipari csomagolócsarnokot avattak Kilyénben
Korszerű gyárépülettel és újabb lendülettel vág neki az idei évnek a Dio Panprod Kft...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
„Háromszéknek, Kovászna városának rendkívül értékes ipartörténeti műemléke a Kovászna-Kommandó kisvasút és sikló. Évek óta készülünk arra, hogy valamilyen formában megmentsük, bekapcsoljuk a turisztikai körforgalomba. Végre most jogilag is lehetőségünk nyílt megvásárolni a csődbe ment Brafor kommandói vagyonának egy részét, a megyei önkormányzat tulajdonába került az egykori vasútállomás területén található épületek zöme, köztük szerelőműhelyek, raktárak, rendezőpályaudvar, fűrésztelep stb., valamint 8,5 km sínpár az alatta levő 5,2 hektáros területtel” – tájékoztatott Tamás Sándor, Kovászna Megye Tanácsának elnöke, aki elmondta a megyei önkormányzat 886 267 lejért vásárolta meg az aktívákat.
A Brafor Kovászna város közigazgatási területén található tulajdonát a helyi önkormányzat vette meg. „A nagy vasútállomás mellett egy félhektáros területet vásároltunk, valamint egy javításra szoruló, de még működőképes hidat a Horgász patak fölött a Tündérvölgyben, illetve 19 km sínpárt a vasútállomástól a Tündérvölgyön és a siklón keresztül egészen Kommandó közigazgatási határáig. Kovásznán a sínek alatti terület állami tulajdonban van, részünkről a következő lépés ennek a tisztázása, ugyanis ahhoz, hogy pályázni tudjunk, bár legalább használati jogunk kell hogy legyen” – ismertette Gyerő József, Kovászna polgármestere, aki elmondta, az összérték közel 600 ezer lej. A helyi tanácsban egyöntetű szavazattal döntöttek arról, hogy élnek elővásárlási jogukkal, idézte fel a város vezetője. „Erkölcsi kötelessége a városnak, hogy ezt az ipari műemléket megmentsük, a kisvasút és a sikló meghatározó volt a település történelmében, hozzátartozik Kovásznához” – hangsúlyozta a polgármester.
Kovászna Megye Tanácsa évek óta készül erre a lépésre, korábban gördülőanyagot vásároltak, többek között gőzmozdonyok, dízelmozdonyok, vagonok és egyéb vasúti kocsik vannak a megye tulajdonában, mondta el a tanácselnök. Tamás Sándor kiemelte, a szakemberek olyan elképzelésen dolgoznak, amely a megyei és helyi tanács tulajdonában levő aktívákat egységesen kezeli, az ipartörténeti műemléket olyan formában teszi elérhetővé, hogy a vidék turisztikai és helytörténeti büszkesége lesz.
*** A Kovászna-Térréti keskeny nyomtávú vasutat 1892-ben helyezték üzembe, a vonalvezetést úgy alakították ki, hogy Kovászna települést elkerülje, de Vajnafalvánál már igen hangulatosan közvetlenül a házak mellett halad, végül beér az elkeskenyedő, csodaszép Tündérvölgybe. Az itt található háromvágányos állomás szolgált a körbejárásra, valamint vonatátadásra, hiszen itt csatlakozott – a ma már a világon egyedülálló ipari műemléken, a gravitációs siklóvasúton keresztül – a Kommandó környéki kiterjedt erdei vasúti hálózathoz.
(közlemény)